12 w 1 czyli multifunkcyjne i eleganckie huby od Hamy

Do oferty firmy Hama dołączają trzy stacje dokujące, które pozwalają na jednoczesne podpięcie do nich 7, 9, a nawet 12 urządzeń. Oprócz swojego standardowego zastosowania, posiadają one także dodatkowe funkcjonalności oraz zaskakują swoim designem.

Hub i podstawka w jednym

Stacja dokująca 7w1 USB-C została wyposażona w 3 porty USB-A, HDMI™, VGA, LAN i USB-C (PD). Dzięki temu oprócz możliwości korzystania z trzech urządzeń USB w tym samym czasie, pozwala na podpięcie Internetu, a także podłączenie laptopa lub tabletu do projektora, monitora albo telewizora, a tym samym na jednoczesne korzystanie z dwóch ekranów o identycznej zawartości. Hub może dodatkowo pełnić funkcję podstawki na smartfona lub tableta, dlatego pracując przy biurku można cały czas mieć go przy sobie. Aby skorzystać z portu USB-C (PD), podpięte urządzenie musi obsługiwać technologię PowerDelivery (PD) lub Thunderbolt3, natomiast z portu HDMI™ lub VGA – tryb alternatywny DisplayPort lub wspomnianą technologię Thunderbolt3.

Podłącz, z której strony chcesz

Hub 9w1 posiada 4 porty USB-A, HDMI™, LAN, USB-C (PD), SD i microSD. Urządzenie to oprócz funkcjonalności, które oferuje poprzedni model (z wyjątkiem portu  VGA), dodatkowo zostało wyposażone w czytnik  kart SD i microSD oraz pozwala na jednoczesne korzystanie z czterech urządzeń USB. Wspomniane czytniki kart obsługują formaty SD/SDHC/SDXC i microSD/microSDHC/microSDXC. Opisywana stacja dokująca posiada odkręcane nóżki, co ułatwia jej przechowywanie i transportowanie. Ponadto przystosowana jest do podłączania do laptopa z prawej lub lewej strony w zależności od potrzeb oraz może być wykorzystywana, jako podstawa pod niego. Aby skorzystać z funkcji ładowania lub HDMI™, urządzenie musi obsługiwać odpowiednie technologie lub tryby – tak, jak w przypadku stacji dokującej 7w1.

Rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Hub 12w1 został wyposażony w 6 portów USB-A, HDMI™, DP, LAN, SD, microSD i złącze jack 3,5 mm. Dodatkowymi funkcjonalnościami stacji dokującej 12w1 w odniesieniu do poprzednich modeli, jest możliwość podpięcia się do zestawu słuchawkowego lub głośnika dzięki złączu jack 3,5 mm z wysokiej jakości przetwornikiem cyfrowo-analogowym, który zapewnia doskonały odbiór dźwięku. HDMI™ i DP pozwalają na jednoczesne korzystanie z dwóch ekranów o różnej zawartości, co znacząco odróżnia ten hub na tle konkurencji. Dodatkowo urządzenie może pełnić funkcję podstawki na smartfona lub tableta oraz podstawy pod laptopa. Tak, jak w przypadku powyższych modeli, aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności tej stacji dokującej, niezbędna jest obsługa odpowiednich technologii lub trybów przez urządzenie.

Najnowsze stacje dokujące od Hamy zapewniają superszybką transmisję danych do 5 Gbit/s oraz transmisję danych Ethernet do 1000 Mbps. Adapter USB-C gwarantuje z kolei doskonałą jakość HD – 3840 x 2160 pikseli.

Urządzenia trafią do sprzedaży w Polsce na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Cena 7w1: ok. 69,99 EUR

Cena 9w1: ok. 89,99 EUR

Cena 12w1: ok. 129,99 EUR

Dodaj komentarz