RAAL-Requisite SR1a – Wstęgowe Monitory Nagłowne

RAAL-Requisite SR1A to najnowsze dzieło dwóch firm, serbskiej manufaktury RAAL, specjalizującej się w produkcji znanych i cenionych na całym świecie – ręcznie produkowanych przetworników wstęgowych oraz firmy Requisite wywodzącej się z USA, specjalizującej w produkcji najwyższej klasy komponentów, takich jak mikrofony, monitory odsłuchowe, czy kompresory. Współpraca zaowocowała powstaniem całkowicie innego produktu. Na stelażu okalającym głowę umieszczono głośniki wstęgowe pracujące w pełnym zakresie pasma słyszalnego dla ucha ludzkiego. Wręcz industrialne wykonanie z wykorzystaniem takich materiałów jak stal i włókno węglowe, połączone z nietuzinkowym wyglądem, miało przykuć uwagę i wyróżnić produkt. Tak oto powstały, pierwsze na świecie i jedyne w swoim rodzaju, produkowane ręcznie, słuchawki oparte na przetwornikach wstęgowych.

Wrażenia soniczne, które zapewnią nam RAAL SR1A, to poziom, absolutnie niedostępny dla słuchawek wykonanych w „konwencji klasycznej”, bowiem nie mamy tutaj do czynienia z klasycznymi słuchawkami zamkniętymi bądź otwartymi. W RAAL SR1A pełnozakresowe głośniki wstęgowe umieszczone są w otwartych komorach, skrzydłach, które opierają się na skroniach słuchacza i są ruchome, pracują de facto na wolnym powietrzu. To pozwoliło uzyskać efekt, absolutnie niedostępny w innych produktach. W tych słuchawkach słuchacz, bądź realizator, jest w stanie aktywnie, w czasie rzeczywistym, zmienić ustawienie wspomnianych wyżej skrzydeł, zmieniając tym samym scenę utworu. To pozwoliło na uzyskanie niesamowitych rezultatów, dając wrażenie jakby głośniki stały dosłownie przed słuchaczem.

RAAL-Requisite SR1A zapewnią użytkownikowi odsłuch kompletny a tym samym nie stawiają granic co do finalnego odbiorcy. Pełnozakresowe przetworniki wstęgowe są w stanie wygenerować ogromną scenę z widocznymi wręcz wokalistami i instrumentami – przed słuchaczem. Słuchawki te, wyznaczają wręcz nowe standardy jeżeli chodzi o dokładność, czy wierność odtwarzanego materiału.

RAAL SR1A to produkt, który doskonale sprawdzi się zarówno w studiu nagraniowym, gdzie wspomniana dokładność, wręcz widoczność instrumentów i wokalistów jest wymagana. Sprawdzą się one również w użytku domowym, gdzie będziemy mogli zachwycać się naszą kolekcją materiału muzycznego na nowo, bowiem usłyszymy rzeczy, których nie dane nam było słyszeć nigdzie indziej.

Sugerowana cena Raal-Requisite SR1A w Polsce za ten absolutnie wyjątkowy produkt to 18.000zł brutto. Model można odsłuchać w sieci specjalistycznych sklepów MP3Store. W cenie tej, klient otrzymuje słuchawki z 7-calowym kablem, interfejs wraz z okablowaniem służący do podłączenia wzmacniacza głośnikowego oraz specjalną walizkę, w której mieści się cały, kompletny zestaw.

Specyfikacja techniczna

Przetwornik:                          wstęgowy (True Ribbon Technology)

Pasmo przenoszenia:           33Hz – 30kHz

Impedancja:                          0.2 Ohm (z okablowaniem z zestawu)

Impedancja Interfejsu:         6.0 Ohm

Czułość:                                  91dB/1W

Max SPL:                                111dB

Waga:                                     425g

Uwaga: Zalecana moc wzmacniacza głośnikowego: min 100W/kanał

Dodaj komentarz