MSI: nowa obudowa z kontrolerem ARGB i stojak dla słuchawek

MSI wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty: obudowę komputerową z serii MAG VAMPIRIC oraz stojak na słuchawki HS01. Obudowa łączy w sobie spore możliwości rozbudowy wentylacji, panel z hartowanego szkła oraz dołączony kontroler ARGB. Z kolei agresywnie wyprofilowana podstawka HS01 przysłuży się porządkowi i estetyce stanowiska do grania. Nowa obudowa MSI poszerza linię produktów MAG VAMPIRIC 010, 010M i 011C o model MAG VAMPIRIC 010X. Są to niedrogie obudowy z pojedynczym panelem bocznym z hartowanego szkła oraz miejscem na instalację do sześciu wentylatorów.

Na froncie obudowy zmieści się chłodnica o maksymalnym rozmiarze 360 mm. Z kolei na górnej części, przykrytej magnetycznym filtrem przeciwkurzowym, można wstawić chłodnicę o długości do 240 mm. Delikatnie przyciemniony szklany bok eksponuje podzespoły wewnątrz obudowy i z biegiem czasu nie będzie ulegał zarysowaniom − w przeciwieństwie do szyb wykonanych z tańszego akrylu.

Kolejną cechą MAG VAMPIRIC 010X, która wpływa na aspekt wizualny, jest osłona zasilacza biegnąca przez całą długość obudowy. Umożliwia ona nie tylko ukrycie nawet największego kłębowiska kabli, ale równocześnie podnosi sztywność całej konstrukcji.

Fanom podświetlenia RGB oddano do dyspozycji czterokanałowy kontroler ARGB, który został dołączony do zestawu. Pozwala on na podłączenie opcjonalnych taśm LED oraz preinstalowanego na tyle obudowy wentylatora ARGB o rozmiarze 120 mm.

 

Słuchawki też mają swoje miejsce

Stojak MSI HS01 daje możliwość wygodnego zawieszenia słuchawek i pomaga utrzymać porządek na stanowisku gracza. Dodatkowo będą one zabezpieczone w razie zalania biurka napojem. Podczas korzystania ze słuchawek, gdy nie słychać dzwonka telefonu, w uchwyt można włożyć smartfona, aby nie przegapić przychodzących połączeń.

Dolna część stojaka jest dodatkowo organizerem kabli, co pomoże w estetycznym poprowadzeniu przewodów znajdujących się na biurku. Z kolei gumowana podstawa nie porysuje blatu oraz dodaje stabilności całej konstrukcji.

HS01 składa się głównie z metalowych elementów i został solidnie wykonany − waży ponad 600 g. Ze swoim agresywnym wyglądem i czerwonymi akcentami dopełni pozostałe akcesoria na biurku gracza.

 

 

 

Gwarancja i cena

MSI oferuje 2-letnią gwarancję producenta na obudową MAG VAMPIRIC 010X oraz stojak HS01. Sugerowane ceny detaliczne nowych produktów na polskim rynku wynoszą:

  • MSI MAG VAMPIRIC 010X – 259
  • MSI HS01 – 149

Specyfikacja techniczna:

 

MSI MAG VAMPIRIC 010X

Format obudowy

 

Mid-Tower

Wspierane formaty płyt głównych

 

ATX / microATX / Mini-ITX

Zatoki na dyski

 

2 x 3,5″ (kompatybilne z 2,5″) + 2 x 2,5″

Porty I/O

 

2 x USB 2.0 typu A
1 x USB 3.2 Gen1
HD Audio + mikrofon

Maksymalna wysokość chłodzenia CPU

 

167 mm

Maksymalna długość karty graficznej

350 mm

Maksymalna długość zasilacza ATX

200 mm

Rozkład wentylatorów

 

Przód: 3 x 120 mm lub 3 x 140 mm

Góra: 2 x 120 mm lub 2 x 140 mm

Tył: 1 x 120 mm

Wentylator zainstalowany fabrycznie

Tył: 1 x 120 mm ARGB

Wspierane chłodnice

 

Przód: do 360 mm

Góra: do 240 mm

Tył: 120 mm

Panel boczny

 

Szkło hartowane o grubości 4 mm

Liczba slotów rozszerzeń

7

Funkcje dodatkowe

– Filtr przeciwkurzowy zasilacza

– Magnetyczny filtr przeciwkurzowy na górze obudowy

– 4-kanałowy kontroler ARGB

– Wycięcie w tacce płyty głównej dla wygodniejszej instalacji chłodzenia CPU

Wymiary

Głębokość: 420 mm

Szerokość: 210 mm

Wysokość: 475 mm

Waga

 

7,4 kg

 

 

 

MSI HS01

Wymiary

175 x 103 x 245 mm

 

Materiały

Metal, plastik i guma

 

Dodatkowe funkcje

Organizer dla kabli
Podpórka pod smartfona

Gumowana podstawa

Waga

666 g

 

Dodaj komentarz