Sonos Radio – nowa usługa streamingu radia od Sonos

Firma Sonos uruchomiła dzisiaj nową usługę streamingu radia o nazwie Sonos Radio. Serwis jest darmowy i dostępny wyłącznie dla właścicieli systemów Sonos. Sonos Radio ułatwia słuchanie ponad 60 000 stacji radiowych z całego globu. Użytkownicy usługi otrzymają również dostęp do oryginalnych treści od Sonos tworzonych we współpracy z artystami ze świata muzyki. Sonos Radio łączy w jednym miejscu takie usługi radiowe jak TuneIn czy iHeart Radio i jest dopełnieniem ponad 100 serwisów streamingowych dostępnych na platformie Sonos. Użytkownicy mogą słuchać muzyki, relacji sportowych, wiadomości oraz innych audycji zarówno w lokalnych stacjach radiowych wyselekcjonowanych w oparciu o kod pocztowy, jak i w wybranych rozgłośniach z całego świata. Usługa będzie regularnie rozszerzana o nowych partnerów i nadawców.

W erze streamingu radio przechodzi ewolucję, dopełniając ofertę usług z treściami na żądanie i podcastami. Według statystyk, ponad połowa czasu spędzanego z urządzeniami Sonos przeznaczana jest na słuchanie ulubionych stacji radiowych i DJ-ów.

 

Zawsze staraliśmy się ułatwić naszym użytkownikom odkrywanie zalet serwisów streamingowych. Tworzymy produkty premium o nie tylko świetnym brzmieniu, ale dające również wolność w wyborze usług – tłumaczy Patrick Spence, dyrektor generalny Sonos. – Sonos Radio w prosty i elegancki sposób łączy strumieniowanie stacji radiowych z dostępem do oryginalnych, wyselekcjonowanych treści. To jednak dopiero początek. Stale pracujemy nad rozwiązaniami, które zapewnią użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenia i dadzą naszym partnerom szansę na wyróżnienie swoich najlepszych materiałów.

 

Oryginalne treści Sonos: nowe odkrycia muzyczne i współpraca z artystami

 

W ramach nowej usługi, Sonos przygotował własne, oryginalne treści.

 

Sztandarowym projektem jest stacja Sonos Sound System, prowadzona bezpośrednio przez zespół Sonos. Nagrania odbywają się w nowym studio radiowym zlokalizowanym we flagowym salonie marki w Nowym Jorku. Słuchacze stacji będą mogli cieszyć się znaną – czasami odkrywaną na nowo – muzyką oraz poznawać utwory słyszane po raz pierwszy. Nie zabraknie relacji zza kulis oraz gości specjalnych, takich jak: Angel Olsen, JPEGMAFIA, Phoebe Bridgers, Jeff Parker (Tortoise), Vagabon i innych. Co środę nadawane będą audycje przygotowywane bezpośrednio przez artystów. 60-minutowy program będzie wypełniony muzyką oraz komentarzami o inspirujących twórcach. W trakcie audycji będą się też odbywały premiery nowych utworów – również tych autorstwa samych prowadzących.

 

W Sonos Radio znajdą się też osobne stacje z muzyką dobraną przez koneserów, DJ-ów i artystów. Swoimi inspiracjami i ulubionymi utworami podzieli się m.in. Thom Yorke – lider grupy Radiohead. Jego stacja nosi nazwę In the absence thereof…

 

 Poznacie tu w nowej formie mój nawyk tworzenia kompilacji i katalogów swoich niedawnych odkryć. Tego, co mnie fascynuje, porusza, pochłania, rzuca mi wyzwanie, otwiera nowe drzwi lub przypomina o tym, o czym mogłem zapomnieć. Usłyszycie tu zarówno rzeczy niezwykle złożone, jak i subtelnie proste. Gwałtowne, śmieszne, niepoukładane, lekkie oraz ciężkie. Po prostu wszystko, co ostatnio wpadło mi w ucho. Mogą to być zarówno klasyki, odkryte na nowo starsze kawałki, jak i świeże odkrycia. Mam nadzieję, że moja stacja zapewni przyjemną odskocznię w tym okresie, kiedy wszyscy spędzamy dużo czasu za zamkniętymi drzwiami naszych domów. Być może dzięki temu ściany tak szybko nas nie przytłoczą – mówi Thom Yorke, zdradzając więcej szczegółów na temat swojej stacji.

 

W najbliższych tygodniach wystartują kolejne stacje tworzone przez artystów – prowadzona przez Brittany Howard z zespołu Alabama Snakes, Davida Byrne’a znanego z Talking Heads oraz autorstwa wytwórni Third Man Records. Nowe stacje twórców będą regularnie dodawane do Sonos Radio. Zarówno Sonos Sound System, jak i selekcje artystów nie będą przerywane reklamami.

 

Kolejnym elementem usługi są Sonos Stations, czyli ponad 30 stacji radiowych, inspirowanych ulubionymi gatunkami muzycznymi użytkowników Sonos. To zaskakujący miks muzyki wyselekcjonowanej przez Sonos, dostępnej między innymi w ramach takich stacji jak: Concert Hall, Country Outlaws, Hip Hop Archive czy Kids Rock.

 

Przy projektowaniu Sonos Radio stworzono specjalny zestaw narzędzi do tworzenia audycji i selekcji treści dla Sonos Stations. Gwarantują one regularnie aktualizowany miks nowej, ręcznie dobranej muzyki. Sonos nawiązał również współpracę z firmą Super Hi-Fi. Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania firmy zapewniają wyrównywanie głośności oraz miksowanie utworów i komentarzy głosowych.

 

Sonos Radio już dostępne

 

Usługę można znaleźć w menu aplikacji Sonos po zainstalowaniu dzisiejszej aktualizacji.

 

Funkcja streamingu stacji radiowych z całego świata w ramach Sonos Radio jest dostępna globalnie, w tym w Polsce. Oryginalne stacje radiowe Sonos (Sonos Sound System, stacje artystów oraz Sonos Stations) będą od dzisiaj dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Australii. Dostępność tych stacji będzie sukcesywnie rozszerzana na kolejne kraje.

Dodaj komentarz