AURALiC Seria G2.1 – nowy powiew świeżości muzyki

Seria G2 jest jednym z najbardziej udanych projektów firmy. Efekty jej wprowadzenia były jednocześnie bardzo wartościową lekcją dla projektantów firmy. Okazało się, że audiofile korzystający z wysokiej jakości źródeł cyfrowych cenią sobie przede wszystkim trzy rzeczy. Są nimi: jakość dźwięku, eleganckie wzornictwo oraz szeroki wachlarz funkcji. O ile seria G2 odniosła duży sukces to zespół firmy AURALiC zgodnie z jego innowacyjnym duchem idzie dalej , aby jeszcze mocniej rozwinąć tę serię zarówno pod względem możliwości sprzętowym, jak i oprogramowania.

Efektem tego jest seria G2.1, która jest kolejną ewolucję w rozwoju produktów. Ucieleśnieniem tej zmiany są:

  • Transport cyfrowy ARIES G2.1
  • Przetwornik strumieniujący VEGA G2.1
  • Cyfrowy zegar referencyjny LEO GX.1
  • Procesor cyfrowy z upsamplingiem SIRIUS G2.1

 

W urządzeniach tych znajduje się wiele istotnych, przemyślanych i nierzadko przełomowych modyfikacji. Sprawiają one, że AURALiC znowu będzie wyznaczał nowe trendy.

Unity Chassis II

Obudowa każdego urządzenia w serii G2.1 jest teraz podwójna. Jej zewnętrzna część jest wykonana ze szlachetnego aluminium a dodatkowa wewnętrzna warstwa wykonana jest z miedzi. Ten ostatni materiał jest niezwykle rzadko spotykany w takim zastosowaniu ze względu na koszty. A jednocześnie jego użycie jest kluczowe, gdyż wprowadza doskonałe zabezpieczenie przed interferencjami elektromagnetycznymi. Jednocześnie nowa, precyzyjnie wykonana metalowa baza o wysokiej masie gwarantuje doskonałą podstawę. Ta masywna baza sprawia, że urządzenie jest bardziej stabilne i dużo mniej podatne na wibracje, co zdecydowanie przekłada się na jego świetne właściwości brzmieniowe.

 

 

Ulepszony system zawieszenia

O ile zrównoważony rozkład ciężaru, jaki znamy z oryginalnych urządzeń z serii G2/GX nie uległ zmianom, to w przypadku nowej serii G2.1 koncepcja ta została ulepszona i poszerzona o jeden istotny element. Są nim nowe nóżki będące tak naprawdę kompletnym i przemyślanym systemem zawieszenia. Izoluje on urządzenia od zewnętrznych drgań poprzez system sześciu sprężyn. Są one akustycznie dostrojone do różnych punktów nacisku. Dzięki temu wibracje są tłumione osobno w danych zakresach częstotliwości. A to z kolei bezpośrednio przekłada się na gładsze brzmienie z lepszą, bardziej namacalną i holograficzną sceną dźwiękową.

Istotne ulepszenia układów elektronicznych

O ile ulepszenia mechaniczne są jak najbardziej istotne, to zespół firmy AURALiC nie zapomniał także o wewnętrznych modyfikacjach. W tym także i o tych, które są nad wyraz istotne dla przetwarzania sygnału. Czyli o zmianach w układzie elektronicznym. W przypadku transportu cyfrowego ARIES G2.1 wyjście USB zostało ulepszone w taki sposób, aby mogło ono współpracować z szerszym wachlarzem urządzeń. Ulepszono także złącze do zewnętrznego dysku twardego. Posiada ono teraz lepsze zasilanie, dzięki czemu może obsłużyć bardziej wymagające pod tym względem napędy. A wszystko to oznacza większą uniwersalność w praktyce i przyjazność w codziennym użytkowaniu.

Odtwarzanie oraz zgrywanie płyt CD – nowe funkcje systemu Lightning OS 7.0

Firma AURALiC nie mogła zignorować funkcjonalności oferowanej przez sprawdzoną platformę DS. Lightning, obecnie w wersji 7.0. Zgodnie z życzeniami  klientów zostało wprowadzone odtwarzanie płyt CD wraz z opcjonalną funkcjonalnością zgrywania ich na dysk. Klienci mogą podłączyć napęd CD do portu USB urządzenia i skorzystać z najnowszej funkcji platformy Lightning. Funkcja ta umożliwi im poprawne i precyzyjne zgranie płyty CD poprzez wielokrotny odczyt każdego sektora. Sprawi to, że muzyka zgrana w ten sposób będzie kompletnie pozbawiona zniekształceń typu jitter. A przez to będzie brzmieć dużo lepiej, niż nawet z wielokrotnie drogich, hi-endowych odtwarzaczy i transportów. Jeżeli zaś chodzi samo o zgrywanie płyt, to o ile możesz mieć większość swojej kolekcji na urządzeniu typu NAS, to możliwość sprawnego i komfortowego dodania albumów na fizycznych płytach jest bardzo istotnym oraz praktycznym ulepszeniem systemu opartego na urządzeniach firmy AURALiC. Oferowana funkcjonalność dotyczy także wszystkich posiadaczy urządzeń ARIES (nie wliczając ARIES Mini), ALTAIR i POLARIS.

 

 

Zachowanie złącza Lightning Link

Jednym z istotnych elementów konstrukcji i filozofii urządzeń z serii G2.1/X1, jaki pozostaje – z ważnych powodów – niezmienny jest złącze Lightning Link. Ten protokół transmisji umożliwia połączenie pomiędzy urządzeniami z serii G2/GX a tymi z najnowszej inkarnacji, czyli G2.1/GX1. Dzięki temu mając w systemie urządzenia z różnych serii możemy je połączyć w jeden system, co w idealnie dopasowanych i zgranych systemach jest szczególnie istotne.

Obudowa z serii G2 na zamówienie

Firma AURALiC doskonale rozumie, że niektórzy nasi klienci mogą chcieć dodać do swoich urządzeń z serii G2 nowe urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu spójnej estetyki. Z tego powodu możliwe jest – na specjalne zamówienie – zbudowanie i dostarczenie urządzeń z oryginalnej serii G2, aby zachować spójny wygląd systemu. W tym przypadku klienci powinni oczekiwać nieco wydłużonego czasu dostawy. Warto też nadmienić, że ta oferta ma charakter czasowy i jest to ukłon w stronę klientów posiadających już elementy z serii G2 chcących zbudować kompletny system bazujący na tej serii.

Już dostępne

Produkty z serii G2.1 i GX.1 będą osiągalne dla polskich klientów jeszcze w czerwcu.  

Ceny sugerowane z 23% VAT

ARIES G2.1 ……………………..….…………………………………………… 19 999 PLN

VEGA G2.1 ……………………………………………………………………… 28 900 PLN

LEO GX.1 ……………………………………………………………………….. 38 900 PLN

SIRIUS G2.1 …………………………………………………………………….. 28 900 PLN

Dodaj komentarz