Robisz dużo zdjęć podczas wakacji? To 3 gadżety idealne dla Ciebie

Karty pamięci, dysk SSD, hub USB-C – to gadżety, których użyteczność doceni każdy pasjonat fotografii. Szczególnie teraz, kiedy branża turystyczna powoli wraca do normy po kilkumiesięcznym uśpieniu, a wiele osób przygotowuje się do wyjazdu na upragnione wakacje. W jakie gadżety się zaopatrzyć, aby wygodnie utrwalić wspomnienia z podróży? Sezon wakacyjny nieśmiało się rozpoczyna, a niektórzy już zaplanowali tegoroczne wyjazdy. W dobie social mediów wakacje to nie tylko świetna okazja do odpoczynku i poznania nowych miejsc, ale również do pochwalenia się swoimi podróżami. Według badania przeprowadzonego przez wyszukiwarkę Kayak.pl[1], Polacy na wakacjach robią średnio aż 58 zdjęć dziennie! Oznacza to, że statystyczny Kowalski z tygodniowego urlopu wraca z ponad 400 nowymi fotografiami. Co ciekawe, dalsza część badania wskazuje, że tylko co trzecia (37%) z tych osób wywołuje wykonane zdjęcia po powrocie z wakacji. Oznacza to, że pozostali przechowują wspomnienia na różnego rodzaju nośnikach, smartfonie lub na komputerze.

Karta pamięci

Osoby, które zdecydują się na uwiecznienie wakacji przy pomocy aparatu fotograficznego, powinny wyposażyć się również w dobrą kartę pamięci.

Pojemność nie jest jedynym aspektem, który powinno się rozważać przy zakupie karty. Warto zwrócić uwagę także na jej prędkości odczytu i zapisu, a także odporność na czynniki zewnętrzne. Ten ostatni aspekt jest o tyle istotny, że wykonując zdjęcia w podróży, nierzadko narażamy nośnik na zachlapanie, upadek czy pracę w zmiennych temperaturach. Dobrze jest wybrać kartę, która pomieści zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, umożliwi nam szybkie przenoszenie ich między urządzeniami, a jednocześnie taką, o której wytrzymałość w ekstremalnych warunkach będziemy mogli być spokojni.

Firma Transcend ma w swojej ofercie karty pamięci SD500S – nośniki stworzone z myślą o profesjonalistach oraz pasjonatach fotografii. Zapewniają optymalną szybkość, wytrzymałość i są dostępne w pojemności nawet do 128 GB.

Dysk SSD

Przenośny dysk SSD to na tyle uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenie, że znajdzie zastosowanie wśród pasjonatów bardzo wielu dziedzin. Dzięki swojej budowie sprawdzi się w podróży dużo lepiej niż tradycyjny dysk HDD, ponieważ jest od niego bardziej kompaktowy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zaopatrzenie się w przenośny SSD będzie dobrym pomysłem bez względu na to, czy chcemy robić zdjęcia profesjonalną lustrzanką, czy swoim smartfonem. Tego typu dysk umożliwi przechowywanie ogromnej liczby zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości, przenoszenie ich na inne urządzenia oraz zwolnienie pamięci w aparacie lub smartfonie. Sprawdzi się także do zrobienia kopii zapasowych zdjęć bez potrzeby łączenia się z siecią komórkową. Dzięki prostocie wykonania, trwałości oraz kompaktowym rozmiarom idealnie sprawdzi się w podróży. Można zawsze mieć go przy sobie w plecaku czy nawet w portfelu.  

 

HUB USB-C

Wszelkiego rodzaju nośniki pamięci są w stanie bardzo ułatwić pracę ze zdjęciami i przechowywanie ich. W podróży może jednak pojawić się problem z podłączeniem sprzętu do swojego bądź cudzego komputera. Obecnie czołowi producenci przenośnych komputerów dążą do maksymalnego zmniejszenie ich rozmiarów i wagi, przez co decydują się na znaczne ograniczenie portów dostępnych w urządzeniu. Taki zabieg ma jednak również złe strony, ponieważ ogranicza liczbę peryferiów, które możemy podłączyć do komputera. Tutaj z pomocą przychodzi hub USB-C – niepozorne urządzenie, dzięki któremu przy pomocy jednego portu USB-C można do komputera podłączyć cały potrzebny sprzęt. Nowy HUB5C firmy Transcend pozwala użytkownikowi zamienić port USB typu C w aż 6 różnych portów, za których pomocą można podłączyć do komputera dyski SSD, a także karty SD i microSD.

Zachowaj wspomnienia

Po kilku miesiącach całkowitego wstrzymania turystyki, zamknięcia granic i odwołanych lotów, wraz z rozpoczęciem kalendarzowego lata na nowo startuje sezon wakacyjny. Wiele osób właśnie teraz decyduje się wyruszyć na wyczekiwane wakacje w kraju lub w zagranicznych kurortach. Aby uwiecznić podróż, warto wyposażyć się w dostosowany do potrzeb sprzęt, który pozwoli na wygodną pracę z wykonanymi zdjęciami oraz pomieści wszystkie potrzebne dane. Dzięki temu podróż będziemy mogli zapamiętać na zawsze, a zdjęcia pokazywać i przechowywać jeszcze długo po powrocie.

[1] https://www.kayak.pl/news/fotografia-podroznicza/

Dodaj komentarz