Telewizory z nowej serii Performance wchodzą na rynek

Telewizory z udoskonalonej serii Philips Performance, które w tym roku dostępne są jako modele oznaczone 85×5, pojawiły się już w sprzedaży. I choć tegoroczne urządzenia mogą się pochwalić kilkoma nowymi rozwiązaniami, to idea stojąca za ich stworzeniem jest niezmienna. Seria Performance to odpowiedź na oczekiwania ogromnej części konsumentów, którzy za niewygórowaną cenę poszukują sprzętu łączącego w sobie najważniejsze funkcje modeli z wyższej półki. Telewizory Philips z serii 8500 oferują więc wszystko, czego potrzebują użytkownicy.

Najważniejsze funkcje w atrakcyjnej cenie

 

Seria Performance to modele LCD 4K wyposażone w matrycę DLED z szerokim spektrum barw. Szczególny nacisk został położony na wysoką jakość obrazu, za którą odpowiada procesor Philips P5 poprawiający parametry w pięciu najważniejszych obszarach decydujących o klasie wyświetlanego obrazu. W ten sposób telewizory oferują głębię detalu, żywe kolory przy zachowaniu naturalnego odcienia skóry oraz płynny ruch, nawet podczas streamingu, co szczególnie docenią fani relacji sportowych oraz gracze.

 

Do tego dochodzi obsługa wielu istotnych formatów oraz funkcje dodatkowe. Jest to m.in. wsparcie HDR10+, HLG oraz Dolby Vision, który zapewnia kinowy obraz zgodny z oryginalnymi intencjami reżysera, funkcja Micro Dimming PRO pozwalająca uzyskać głębszą czerń oraz żywsze kolory, a także funkcja Natural Motion odpowiadająca za poprawę płynności obrazu. Efekty wizualne wspiera przestrzenny dźwięk 3D o wyjątkowej czystości, szczegółowości i głębi, który zapewnia obsługa formatu Dolby Atmos.

 

Wszystkie modele z nowej serii Performance wyposażono w trójstronny system Ambilight oraz Smart TV oparty na systemie Android w wersji 9.0 Pie z dużą biblioteką aplikacji i treści na żądanie. Do tego głosowe sterowanie za pomocą wbudowanego Asystenta Google lub przy współpracy z Amazon Alexa.

 

Co nowego w tegorocznej serii Performance?

 

Telewizory z nowej serii 8500 posiadają jasność ekranu zwiększoną do 400 nitów oraz oferują obsługę szerokiej palety barw (WCG – Wide Color Gamut). Dodatkowo urządzenia wspierają bezprzewodowy system przesyłania dźwięku DTS Play-Fi. Zmianie uległ również design tegorocznych modeli wyróżniających się smukłą obudową wykonaną z metalu w srebrnym kolorze. Telewizory w rozmiarze 43’’, 50’’ i 58’’ posiadają lekko nachyloną i obrotową podstawę centralną zaprojektowaną w taki sposób, aby pod ekranem można było swobodnie zmieścić soundbar o wysokości 70 mm. Rozmiar 65’’ wyposażono w centralną nieruchomą podstawę, również umożliwiającą umieszczenie pod ekranem soundbara 70 mm, natomiast modele 70’’ i 75’’ posiadają nóżki, których wysokość można regulować – 19 mm dla bardziej zgrabnego i eleganckiego wyglądu oraz 70 mm dla opcji z soundbarem umieszczanym pod ekranem.

 

Pilot dołączany do tegorocznej serii jest w kolorze czarnym i posiada kilka przydatnych przycisków, które pozwalają na szybkie uruchomienie konkretnych funkcji (Ambilight, Netflix czy Google Assistant). W wybranych modelach pilot posiada na odwrocie klawiaturę QWERTY ułatwiającą wprowadzanie tekstu przy wyszukiwaniu treści VOD lub w sieci.

 

Warianty serii Performance dostępne w polskiej dystrybucji:

 

model Philips 8505 – podstawa w kolorze jasnego matowego srebra

model Philips 8535 – podstawa w kolorze jasnego matowego srebra, pilot QWERTY

 

Telewizory z nowej serii Philips Performance dostępne są w rozmiarach 43, 50, 58, 65, 70 oraz 75 cali w cenie od 2399 zł za model 43”.

Dodaj komentarz