Western Digital rozszerza portfolio rozwiązań Flash dla skalowalnych architektur centrów danych ery zetabajtów

Western Digital zaprezentował dziś cały zestaw nowych urządzeń storage NVMe SSD, zaprojektowanych z myślą o skupionych na przetwarzaniu ogromnych ilości informacji architekturach centrów danych następnej generacji, przemysłowych systemach Internetu Rzeczy, branży motoryzacyjnej oraz zastosowaniach klienckich. Nowości bazują na unikalnym i kompleksowym portfolio produktów HDD i flash Western Digital – w nowej rodzinie pojawiają się m.in. modele Ultrastar DC ZN540 ZNS NVMe SSD (pozwalający na projektowanie bardziej wydajnych systemów storage dla centrów danych, z wyjątkowo korzystnym współczynnikiem TCO), Western Digital IX SN530 Industrial SSD (stworzony z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach, np. w zastosowaniach przemysłowych czy motoryzacyjnych) oraz 2TB WD Blue SN550 NVMe SSD, pozwalający na znaczne zwiększenie wydajności PC.

Dzięki unikalnym możliwościom integrowania produktów i technologii Western Digital – od projektowania i produkowania własnych modułów NAND flash do tworzenia własnych kontrolerów SSD oraz firmware’u – nowe produkty jeszcze bardziej podkreślają możliwości i determinację firmy w dziedzinie rozwijania innowacyjnych technologii storage dla nowych architektur systemowych, aplikacji i scenariuszy użytkowania u globalnych klientów z branży chmurowej, OEM, korporacyjnej, kanałowej oraz u klientów końcowych.

 

Rozwiązania dla wydajnych infrastruktur centrów danych z danych firmy analitycznej IDC wynika, że w ciągu najbliższych 3 lat na świecie powstanie więcej danych niż przez minione trzy dekady. Miliardy połączonych systemów będą generowały ogromne ilości kontekstowych zestawów danych – od materiałów smart wideo, przez dane klientów, czy informacje z sensorów różnego typu. Wszystkie te informacje muszą zostać zapisane, przetworzone i przeanalizowane – tak, by firmy mogły użyć ich z korzyścią dla siebie, klientów i użytkowników. Tradycyjne architektury danych nie są w stanie nadążyć za dzisiejszymi wyzwaniami – problemem jest odpowiednio efektywne i rozsądne pod względem kosztów sprostanie zapotrzebowaniu na przestrzeń storage ery zetabajtów. Przestrzeń na dane jest kwestią krytycznym i fundamentem, na których tworzone będą nowe architektury i rozwiązania, pozwalające na efektywne wykorzystanie korzyści płynących z analizy danych.

Zoned Storage to nowa architektura storage dla centrów danych klasy enterprise następnej generacji. Western Digital nie tylko przewodzi inicjatywom Zoned Storage Initiative i ZoneStorage.io

(a także działa na rzecz specyfikacji NVMe Working Group ZNS oraz społeczności open source Linux®) ale także poinformował właśnie, że rozpoczyna pierwsze dostawy dysków Ultrastar DC ZN540 ZNS NVMe SSD do wybranych klientów. Dysk Ultrastar DC ZN540 ZNS SSD wyposażono w zintegrowany wertykalnie, dwuportowy kontroler NVMe o wysokiej dostępności, oferuje on pojemności od 8 TB w standardowym formacie U.2. Bazujący na branżowej specyfikacji ZNS model DC ZN540 to nowa generacja nośników SSD, idealnie dopasowana do specyfiki środowisk multi-tenancy oraz innych aplikacji skupionych na danych. W porównaniu z tradycyjnymi SSD, nowy dysk zapewnia 4x wyższa wydajności i 2,5x wyższy współczynnik QoS, a także wyższą efektywność, wszechstronność oraz skalowalność – przy jednoczesnym obniżeniu współczynnika TCO w prywatnej i publicznej infrastrukturze chmurowej. Western Digital jest zdeterminowany, by rozwijać kompleksowy ekosystem rozwiązań Zoned Storage oraz wsparcie dla aplikacji – w tym m.in. zarządzanie synergią pomiędzy wysoko pojemnymi dyskami SMR HDD oraz ZNS SSD w ramach standardowego zunifikowanego frameworka  Zoned Storage.

Rozwijanie intensywnie wykorzystujących danych aplikacji przemysłowego Internetu Rzeczy oraz rozwiązań dla branży motoryzacyjnej – nowy dysk Western Digital IX SN530 to NVMe SSD klasy przemysłowej, zaprojektowany z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach, przy zachowaniu wysokiej wydajności, trwałości i niezawodności kluczowych dla zastosowań w branży przemysłowej i motoryzacyjnej To idealne rozwiązanie do automatyki przemysłowej, transportu, zastosowań medycznych, robotyki, dronów, zastosowań militarnych, sieci retail i innych, w których kluczowa jest odporność na trudne warunki pracy. IX SN530 NVMe SSD może działać w temperaturach od -40°C do +85°C i oferuje współczynnik działania w wibracjach na poziomie 20G. Urządzenie oferuje prędkość odczytu sięgającą 2,400 MB/s, co czyni z niego wysoko wydajne rozwiązanie dla użytkowników OEM projektujących nowe rozwiązania lub migrujących z produktów SATA SSD. Nowość jest dostępna w formatach M.2 2230 oraz M.2 2280 I oferuje od 85 GB do 2TB pojemności. Produkty z serii IX SN530 TLC są już dostarczane do wybranych klientów. Wersje SLC pojawią się w styczniu 2021.

2TB pojemności i wydajność dla twórców treści – Wielokrotnie nagradzana seria WD Blue poszerzyła się właśnie o popularny model WD Blue SN550 NVMe SSD w wersji 2TB. Dzięki temu twórcy treści – projektanci grafiki, animatorzy, producenci wideo czy programiści – mają do dyspozycji rozwiązanie NVMe o wysokiej pojemności. Nowy dysk pozwala w zastosowaniach CAD czy post produkcji osiągnąć wydajność nawet czterokrotnie wyższą niż w przypadku najszybszych dysków SATA Western Digital. Dysk WD Blue SN550 2TB jest już dostępny u wybranych partnerów Western Digital – w sklepach i e-sklepach, w ofercie resellerów i integratorów – a także w sklepie WD Store w cenie 249.99 USD (MSRP).

“Firmy z praktycznie każdej branży i każdego segmentu rynku używają już technologii flash do zmodernizowania swojego biznesu. Przyszłość branży storage jest zdecydowanie związana z aplikacjami i optymalizowana dla potrzeb tych użytkowników. Prezentujemy dziś całą gamę nowych produktów SSD dla zastosowań chmurowych, systemów storage w firmach, przemysłu oraz urządzeń klienckich. Nowości są kluczowymi „klockami”, z których budowany jest nasz cyfrowy świat – są gotowe do tworzenia nowych architektur i dają ogromny wybór klientom, którzy chcą zadbać o to, by ich dane były bezpieczne i błyskawicznie dostępne” – powiedział Robert Soderbery, executive vice president and general manager, działu Flash firmy Western Digital.

Dodaj komentarz