Jaki dysk do NAS? Dyski Seagate Ironwolf Pro 18 TB z certyfikatem firmy Asustor

Najważniejszym elementem każdego NAS-a są napędy, na których składowane są dane. Tylko jakie dyski wybrać? Firma Asustor stara się ułatwić to zadanie i poddaje nośniki rozmaitym testom. Pomyślnie przeszły je m.in. twardziele Seagate Ironwolf Pro 18 TB, uzyskując certyfikat producenta. Lawinowo rosnąca ilość danych to wyzwanie, z którym zmagają się zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dyskom NAS stawiane są coraz wyższe wymagania względem ich pojemności i wydajności. Dlatego też firma Asustor nieustannie poddaje testom dostępne na rynku dyski twarde. Celem jest zapewnienie najlepszej możliwej kompatybilności z dyskami sieciowymi NAS, które oferuje. Ta zaś ma przekładać się na spokój ducha osób, które zdecydują się na zestaw z akredytacją daną przez specjalistów samego producenta.

Jednym z nośników, który otrzymał w ostatnim czasie certyfikat firmy Asustor jest Seagate ST18000NE000 Ironwolf Pro 18 TB. Jest to napęd w obudowie 3,5”, którego talerze wirują z prędkością 7200 obrotów na minutę. Dzięki technologii zapisu prostopadłego oferuje on pojemność 18 TB. Wykorzystujący interfejs SATA 6 Gbps model jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta i trzyletnim planem odzyskiwania danych Rescue Data Recovery. 

 

 

Na początek certyfikatem świadczącym o bezproblemowym działaniu objęto konfiguracje z dyskami NAS z serii Lockerstor 2, 4, 8 i 10 oraz Asustor AS4002T, AS4004T, AS5202T i AS5304T. Producent zapowiada jednak, że lista modeli, z którymi Seagate Ironwolf Pro 18 TB wzorowo współpracuje, powinna już wzbogacić się  o kolejne pozycje. Osoby, które wahają się, jaki dysk do NAS wybrać, mogą sprawdzić, czy wybrany model jest kompatybilny i otrzymał certyfikat firmy Asustor na specjalnej stronie.

Dodaj komentarz