24-calowy, energooszczędny monitor Philips z matrycą IPS

MMD −producent monitorów marki Philips − prezentuje nowy model o oznaczeniu 242B1G. Urządzenie wyposażono w 24-calowy panel IPS i funkcje dbające o niskie zużycie energii. Matryca o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i częstotliwości odświeżania 75 Hz cechuje się szerokimi kątami widzenia (178/178) oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Panel zapewnia pokrycie palety sRGB na poziomie 102%. Dodatkowo technologia SmartContrast automatycznie dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści. Podświetlenie panelu dzięki nowej technologii LED zużywa mniej energii, nie pogarszając jednocześnie nasycenia kolorów i jasności. Ponadto, technologia PowerSensor wykrywa obecność użytkownika przed ekranem. Gdy odejdziemy od monitora automatycznie obniża się jasność podświetlenia, by zredukować ilość zużywanej energii.

. Funkcja LightSensor dopasowuje natomiast jasność ekranu do warunków świetlnych panujących w pomieszczeniu. Przełącznik Zero Power Switch zredukuje zużycie energii do zera, gdy nie korzystamy z urządzenia. Ponadto, jak każde urządzenie z serii monitorów Philips B, otrzymało certyfikaty: EnergyStar 8.0, EPEAT, TCO Certified Edge i EoHS. Opakowanie zostało wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, a monitor wyprodukowano bez użycia rtęci, czy halogenu. Obudowa w 85% jest wykonana z plastików poddanych recyklingowi.

 

 

Uniwersalny design i wygoda użytkowania

Minimalistyczne, stonowane wzornictwo monitora sprawdzi się zarówno we wnętrzach biurowych, jak i domowych. Stylowe, smukłe ramki wyglądają nowocześnie i pozwolą pracować wygodniej z konfiguracjami wielomonitorowymi. Przepust na kable na stopce monitora pomoże natomiast zachować porządek i estetyczny wygląd stanowiska. Regulowane pochylenie i wysokość ekranu umożliwią natomiast na zajęcie ergonomicznej pozycji przy biurku.

Dostępność i cena

Monitor 242B1G pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 941 zł.

Specyfikacja techniczna:

Model

242B1G

Typ matrycy 

IPS

Podświetlenie matrycy 

 WLED

Przekątna matrycy

23,8” (60,5 cm)

Format ekranu 

16:9 

Częstotliwość odświeżania

75 Hz

Rozdzielczość 

1920 x 1080

Czas reakcji matrycy (MPRT) 

 4 ms

Kontrast statyczny

1000:1

Liczba wyświetlanych kolorów 

16,7 mln

Typowa jasność podświetlenia 

250 cd/m²

Kąty widzenia 

178° w poziomie i w pionie 

Pokrycie sRGB  

102%

Złącza wideo 

1x HDMI

1x DisplayPort 

Dodatkowe funkcje 

– Flicker Free

– LowBlue Mode

– DisplayLink

– Power Sensor

– Light Sensor

– Zero Power Switch

– Pivot

– SmartContrast

Głośniki 

2x 2 W

Regulacja wysokości 

W zakresie 150 mm

Obrót podstawy

Od -180 do +180 stopni

Regulacja kąta nachylenia

Od -5 do +35 stopni

EAN

87 12581 77233 8

Dodaj komentarz