Alio FHD120 – test kamery do wideokonferencji

Praca zdalna w obecnych czasach to normalna sprawa. Większość z nas przeszła na ten tryb, dlatego też komunikowanie się ze współpracownikami poprzez wideokonferencje jest czymś normalnym. Alio FHD120 to kamera, która zadba o najwyższą jakość komunikacji z klientami i współpracownikami, a także świetnie nada się do e-nauczania. Co potrafi to urządzenie? Przekonajmy się!

Wykonanie Alio FHD120 stoi na bardzo wysokim poziomie

Kamera do wideokonferencji Alio FHD120 została wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów, a każdy element konstrukcji jest ze sobą świetnie spasowany. Widać, że jest to urządzenie z wyższej półki. Cała konstrukcja kamerki internetowej została wykonana z tworzywa sztucznego, które wydaje się być odporne na jakiekolwiek zarysowania. Kamera została pozbawiona przycisków, z tyłu znajdziemy jedynie nieodłączalny przewód z interfejsem USB.

Zarówno z przodu jak i z tyłu znajdziemy specjalne otwory na mikrofon. Obiektyw został wyposażony w gumową zaślepkę, dzięki której możemy być spokojni o naszą prywatność. Po skończonej rozmowie, wideokonferencji czy e-lekcjach w prosty sposób możemy zasłonić “oko” kamery. Zaślepka przymocowana jest do kamery za pomocą zawieszki, dlatego też nie musimy martwić się o to, że gdzieś ją zgubimy.

Alio FHD120 została wyposażona w bardzo funkcjonalną podstawkę. Regulowany pod wieloma kątami uchwyt pozwoli umieścić nam kamerkę na różnej powierzchni – krawędzi monitora, telewizora i laptopa lub na biurku. Dodatkowo podstawka kamery została wyposażona w gwint o średnicy ¼-cala, dzięki czemu urządzenie będziemy mogli umieścić również na statywie.

Jakość obrazu oraz dźwięku – czyli to, co najważniejsze w tego typu urządzeniach

Alio FHD120 to kamera, która oferuje bardzo dobrą specyfikację. Model przede wszystkim rejestruje obraz w rozdzielczości FullHD 1080p przy 30 lub 25 klatkach na sekundę. Jest on również zgodny z rozdzielczością 720p 30/25 FPS. Producent wyposażył kamerkę w czujnik obrazu CMOS, którego zadaniem jest redukowanie szumów w słabym oświetleniu. Na pokładzie znajdziemy także algorytmy redukcji szumów 2D i 3D, które sprawiają, że niezależnie od oświetlenia, obraz jest szczegółowy i przejrzysty. Funkcje redukcji szumów radzą sobie dobrze, eliminując ich nadmiar w pomieszczeniach o słabym świetle. Rozmowy prowadzone za pomocą kamery Alio FHD120 stoją na bardzo wysokim poziomie.

Najważniejszą funkcją kamery Alio FHD120 jest kąt widzenia obiektywu. Jak sama nazwa mówi, w tym modelu wynosi on 120-stopni. Model świetnie sprawdzi się więc w przypadku, kiedy w wideokonferencji bierze udział więcej osób. Oczywiście z kamery można także korzystać samotnie podczas jednoosobowej wideokonferencji czy uczestniczeniu w e-lekcjach.

W urządzeniu znajdziemy również zadowalający zestaw mikrofonów. Producent zdecydował się na umieszczenie matrycy mikrofonowej. Zasięg zbierania dźwięku wynosi 3 metry. Dźwięk podczas prowadzonej rozmowy jest czysty i wyraźny, nawet jeśli osoba siedzi w dalszej odległości od urządzenia. To wpływa na wysoki komfort komunikowania się.

Kamera Alio FHD120 w praktyce

Z racji swojej specyfikacji kamera do wideokonferencji Alio FHD120 oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. Bez zmiany ustawień obraz jest bardzo dobrze naświetlony, ma odpowiedni kontrast oraz dobre kolory. Podczas porównania obrazu z kamerą z laptopa widać, że znajdziemy na nim zdecydowanie mniej szumów. Kamera dodatkowo obsługuje technologię WDR (Wide Dynamic Range), której zadaniem jest polepszenie jakości obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych.

Alio FHD120 to urządzenie, które w bardzo prosty sposób podłączymy do naszego laptopa czy komputera. Kamera korzysta z interfejsu USB 2.0, dlatego też jest kompatybilna z większością urządzeń. Model ten działa na zasadzie plug&play – wystarczy, że podłączymy ją do źródła i możemy z niej korzystać. Alio FHD120 jest kompatybilna z najpopularniejszymi aplikacjami, które służą nam do rozmów wideo – Skype, Zoom, Microsoft Teams, Google Hangouts czy wiele innych.

Podsumowanie

Kamera do wideokonferencji Alio FHD120 to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym biurze. W cenie około 350 złotych oferuje ona bardzo dobrą specyfikację, dzięki której nagrywany obraz w FullHD jest bardzo szczegółowy i wyraźny. Świetnie radzi sobie w pomieszczeniach ze słabym oświetleniem, a to wszystko dzięki technologii WDR i algorytmom redukcji szumów. W dodatku na pokładzie znalazła się matryca mikrofonów odpowiadająca za wysoką jakość dźwięku oraz szerokokątny obiektyw, który sprawdzi się podczas wideokonferencji z udziałem większej ilości osób. To wszystko zamknięte jest w starannie i dobrze spasowanej obudowie.

Dodaj komentarz