Słuchawki dla graczy od AOC: GH200 oraz GH300

AOC rozszerza swoją ofertę produktów o zestawy słuchawkowe dla graczy. GH200 i GH300 są bliźniaczymi modelami wokółusznymi, wyposażonymi w różne złącza. GH200 jest konstrukcją stereo z wtyczką mini jack 3,5 mm. Z kolei GH300 to słuchawki z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym 7.1, podłączane przy pomocy portu USB.

Słuchawki dla PC, Xbox, PlayStation oraz smartfonów

Marka AOC, znana do tej pory głównie z produkcji monitorów, wkracza na grunt akcesoriów dla graczy. Pierwszymi produktami z tej kategorii sygnowanymi logiem AOC są dwa zestawy słuchawkowe.

Model GH200 to klasyczne wyposażenie gracza. Zestaw posiada odpinany mikrofon oraz 4-polowe złącze mini jack 3,5 mm wraz z przejściówką typu Y na dwa standardowe 3-polowe złącza mini jack. Dzięki temu sprzęt będzie kompatybilny zarówno z komputerami PC, smartfonami, jak i konsolami Xbox oraz PlayStation. Niska impedancja na poziomie 32 omów nie będzie przeszkodą w skutecznym napędzeniu słuchawek nawet przez zintegrowane układy dźwiękowe budżetowych płyt głównych.

Zestaw GH300 korzysta z tych samych podzespołów audio, ale innego złącza. Poprzez port USB typu A jest w stanie emulować dźwięk 7.1 na komputerach oraz korzystać z dobrodziejstw podświetlenia RGB. Iluminacja może pracować w trybie pulsującym, cyklicznym, statycznym oraz zostać wyłączona. Dodatkowo końcówka mikrofonu GH300 została wyposażona w diodę sygnalizującą jego wyciszenie. Zaimplementowany w tym modelu dźwięk przestrzenny potrafi zwiększyć immersję w grach oraz zapewnić przewagę w rozgrywkach sieciowych.

Zamknięta konstrukcja

Wokółuszna, zamknięta konstrukcja obu modeli słuchawek od AOC wraz z nausznikami z wykończeniem z ekoskóry odcinają gracza od dźwięków otocznia. Pozwala to na maksymalne skupienie na rozgrywce i daje poczucie zatopienia w grze.

Wygląd GH200 jest bardzo stonowany. Zestaw nie będzie rzucał się w oczy nawet w przypadku wykorzystywania do wideorozmów biznesowych. Z kolei GH300 z czerwonymi wstawkami bardziej zdradza swój gamingowy charakter. Oba zestawy łączą się ze źródłem dźwięku przy pomocy dwumetrowych przewodów w oplocie.

AOC GH200

Cena i dostępność:

Sugerowana cena detaliczna AOC GH200 wynosi189 PLN, natomiast dla modelu GH300 jest to 249 PLN.

Słuchawki zostaną wprowadzone do sprzedaży w maju br.

Specyfikacja techniczna:

ModelAOC GH200AOC GH300
InterfejsPrzewodowy
Typ słuchawekWokółuszne, zamknięte
Ilość kanałów StereoStereo,
Wirtualne 7.1 (tylko PC)
Rodzaj przetwornikaDynamiczny
Rozmiar przetwornika50 mm
Materiał membranyKompozyt PU oraz PEEK
Czułość100 +/- 3 dB
Impedancja32 Ω +/- 15%
Pasmo przenoszenia20 Hz – 20 KHz
Typowa moc15 mW
Maksymalna moc50 mW
Zniekształcenia≤ 5 %
Poduszki słuchawekPianka z pamięcią kształtu obleczona skórą ekologiczną
Schemat kolorystycznyAntracytAntracyt z czerwonymi wstawkami
Charakterystyka kierunkowości mikrofonuWszechkierunkowy
Możliwość demontażu mikrofonuTak
Napięcie pracy mikrofonu1,1 – 4,5 V
Czułość mikrofonu-38 +/- 3 dB
Impedancja mikrofonu2,2 K Ω
Pasmo przenoszenia mikrofonu100 Hz – 10 KHz
ZłączeMini jack 3,5 mm
4-polowy TRRS
CTIA / AHJ
USB A
Dodatkowe funkcje – Rozgałęźnik typu Y mini jack
(2 wtyczki 3-polowe TRS) – Pilot z regulacją głośności i sterowaniem mikrofonem
– Pilot z regulacją głośności, sterowaniem mikrofonem oraz kontrolą podświetlenia słuchawek – Podświetlenie RGB – Dioda sygnalizująca wyciszenie mikrofonu
Przewód 2 m Wychodzący z lewej muszli W oplocie
EAN 40389866389684038986638975

Gwarancja:

Akcesoria AOC objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz