Western Digital prezentuje owe produkty dla graczy z serii WD_Black

Podczas środowej imprezy Flash Perspective, firma Western Digital Corp. zaprezentowała trzy nowe urządzenia SSD z popularnej serii produktów dla graczy WD_BLACK. Pojemne i wydajne nowości są idealną propozycją dla graczy, którzy chcieliby wprowadzić na wyższy poziom możliwości swoich komputerów i konsoli do gier następnej generacji.

“Nasza marka WD_BLACK oferuje graczom oczywiste korzyści – to szybkie i niezawodne rozwiązania storage, które sprawiają, że granie staje się lepsze i łatwiejsze. Wprowadzając prezentowane dziś nowości sprawiamy, że w rodzinie WD_BLACK każdy gracz znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z grami, czy ma już ogromne doświadczenie. Wszyscy oni będą mogli lepiej i pełniej eksplorować świat najnowszych i najbardziej innowacyjnych gier” – komentuje Rob Soderbery, executive vice president oraz główny menedżer działu Flash Business w Western Digital.

“W ciągu ostatnich kilku lat oprawa graficzna oraz realizm i immersja zapewniana przez nowe gry weszły na zupełnie nowe poziomy – dlatego też technologia Flash stała się kluczowa do zapewnienia sprawnej rozgrywki. Gracze potrzebują nie tylko więcej miejsca na dane, kluczowa jest też dla nich wydajność i szybkość, pozwalające błyskawicznie wejść do świata gry i cieszyć się grami tak, jak chcieli tego ich twórcy” – dodaje Geoff Keighley, weteran branży gier i gospodarz imprezy The Game Awards, który był gościem imprezy Western Digital.

Rezydując na pograniczy branży technologicznej oraz rozrywkowej, marka WD_BLACK zapewnia graczom innowacyjne rozwiązania storage, zaprojektowane z myślą o nich. Wśród nowo zaprezentowanych produktów znalazły się:

WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD pozwala entuzjastom gier wynieść na nowy poziom wydajność storage swoich komputerów i laptopów (dzięki zastosowaniu technologii PCIe Gen44), a także zapewnić więcej miejsca na gry. To rozwiązanie typu DRAM-less bazuje na PCIe Gen4 (zapewniając jednocześnie wsteczną kompatybilność z PCIe Gen3), oferując dzięki temu transfery sięgające 3,600MB/s.5 Dzięki  temu, że urządzenie używa o 30% mniej energii niż poprzedni model6, docenią je szczególnie gracze korzystający z laptopów – które będą mogły dłużej działać na baterii. Dołączone oprogramowanie WD_BLACK Dashboard pozwala na monitorowanie stanu dysku oraz zapewnienie maksymalnej wydajności rozgrywki, także podczas jej streamowania.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD będzie dostępny w wersjach 250GB, 500GB oraz 1TB7 w cenie od 298,99 zł. Dysk można już teraz zamawiać – w ramach preorderu – na stronie Western Digital Store, zaś latem pojawi się w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD – To zgrabne, kompaktowe urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników konsoli, którzy chcą zminimalizować czas ładowania i zacząć granie jak najszybciej. Nowość oferuje szybkość odczytu danych sięgający 900 MB/s5 – a dzięki maksymalnej pojemności 2 TB7 (co pozwala na zapisanie do 50 gier8) gracze mogą spędzić więcej czasu na graniu, zamiast kasować i ponownie pobierać ulubione tytuły. Dysk zaprojektowano tak, by idealnie pasował wizualnie do nowych konsol, wyposażono go też w demontowaną podstawkę.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK D30 Game Drive SSD jest dostępny w wersjach o pojemnościach 500GB, 1TB oraz 2TB, w cenie od 749,99 zł. Urządzenie jest już dostępne w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital, a także w sklepie Western Digital Store.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox – Zbudowana z myślą o współpracy z konsolą Xbox i oficjalnie licencjonowana dla tej platformy wersja WD_BLACK D30 Game Drive SSD zapewnia wysokie prędkości oraz wysoką pojemność, zamknięte w obudowie zainspirowanej wzornictwem konsoli Xbox. Użytkownicy mogą go błyskawicznie podłączyć i zacząć tworzyć ogromną kolekcję ulubionych gier lub wykorzystać jako miejsce do przechowywania nowych tytułów (jednocześnie mogąc uruchamiać tytuły dla Xbox One bezpośrednio z dysku2). Wraz z dyskiem nabywca otrzymuje miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate zapewniającej dostęp do ponad 100 gier na PC i konsolę, a także rozgrywki multiplayer dla graczy konsolowych.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox dostępny jest w wersjach 500GB, 1TB oraz 2TB7, w cenie od 769,99 zł. Urządzenie można już zamawiać – w ramach pre-orderu – w Western Digital Store zaś w czerwcu pojawi się w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital.

Więcej informacji o nowościach oraz pełnym portfolio WD_BLACK znaleźć można na stronie www.WDBLACK.com oraz w serwisach Twitter, Instagram, Facebook oraz Twitch.

1 Kompatybilny z PlayStation™ w zakresie przechowywania i uruchamiania gier z platformy PS4™ oraz przechowywania/archiwizowania PS5™ (gry dla PS5 przed uruchomieniem muszą zostać przeniesione do konsoli).

2 Możliwość uruchamiania i przechowywania gier dla Xbox One™ oraz przechowywania gier dla Xbox Series X|S. Zapisane na dysku gry na platformę Xbox Series X|S przed uruchomieniem muszą zostać przeniesione do konsoli (jeśli gra była zainstalowana z dysku, niezbędne może być użycie tego nośnika w celu zweryfikowania praw do uruchomienia). Konieczne jest do tego również połączenie internetowe oraz aktywne konto Xbox.

3 Miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate dostępny jest dla nowych użytkowników Xbox Game Pass. Obowiązuje limit 1 osoba/1 konto. Więcej informacji o ofercie znaleźć można na opakowaniu.

4 Technologia PCIe Gen4 storage wymaga kompatybilnej płyty głównej. WD_BLACK SN750 SE jest również wstecznie kompatybilny z PCIe Gen3.

5 W przypadku określania szybkości transferu: 1 MB/s = 1 milion bajtów na sekundę. Wartość podana w oparciu o wyniki wewnętrznych testów, może zależeć od wielu czynników – urządzenia host, warunków użytkowania, pojemności dysku itp.

6 W porównaniu z WD_BLACK SN750 NVMe SSD, w oparciu o test MobileMark 2018 Average Active Power.

7 W przypadku podawania pojemności:, 1GB = 1 miliard batów; 1TB = 1 trylion batów. Rzeczywista pojemność może się różnić, w zależności od systemu operacyjnego.

8 Przykładowa liczba gier podana przy założeniu, że jedna gra to średnio 36 GB danych. Ich rzeczywista liczba może się również, w zależności od wielu czynników.

Dodaj komentarz