Cisco prezentuje portfolio routerów przemysłowych

Cisco zaprezentowało nowe portfolio routerów przemysłowych Catalyst, aby zapewnić bezpieczeństwo, elastyczność i skalowalność znane z sieci korporacyjnych, a niezbędne także dla sukcesu projektów z zakresu Internetu rzeczy. Wykorzystując możliwości, jakie daje technologia 5G, organizacje mogą rozbudowywać zakres połączeń, korzystając z narzędzi do zarządzania, które będą odpowiednie zarówno dla działów IT, jak i operacyjnych. Ujednolicona architektura upraszcza współpracę między oboma departamentami i pozwala włączyć poszczególne urządzenia IoT do sieci korporacyjnej.

W większości firm ważnym elementem procesu poprawy efektywności, doświadczeń klienta i wyników biznesowych jest analiza danych pochodzących z urządzeń działających na brzegu sieci. To właśnie one stanowią podstawowe narzędzie pracy. Krawędź sieci jest niezwykle zróżnicowana i obejmuje wiele elementów – od podstacji zasilania i rurociągów, po drogi, pojazdy policyjne czy autobusy, które z nich korzystają. Jak wynika z danych firmy Gartner, 75 proc. danych będzie generowanych poza centrami danych, na krawędzi sieci. To tempo zmian sprawia, że organizacje muszą stawić czoła nowym wyzwaniom.

 Połącz krawędź sieci dzięki routerom przemysłowym Cisco

 

Niezależenie od tego, czy trzeba połączyć kioski samoobsługowe czy poszczególne urządzenia, różne projekty prowadzone na krawędzi sieci wymagają różnych rozwiązań technologicznych. Zwykle organizacje łączą te środowiska osobno, co skutkuje fragmentacją sieci, narażeniem organizacji na cyberataki i brakiem jednej, spójnej bazy danych. Przedsiębiorstwa wraz z przyspieszeniem cyfrowej transformacji biznesu muszą uprościć procesy zarządzania i zabezpieczania sieci oraz urządzeń końcowych.

„Tylko rozwiązania Cisco pozwalają na stworzenie architektury zapewniającej przejrzystość, automatyzację i bezpieczeństwo sieci kampusowej, lokalnych oddziałów, podstacji, zdalnych lokalizacji, pojazdów w ramach floty i innych zasobów połączonych” – mówi Vikas Butaney, wiceprezes i dyrektor generalny w Cisco IoT.

Nowe portfolio produktów obejmuje:

  • Trzy nowe przemysłowe routery Catalyst 5G do bezpiecznego łączenia zasobów mobilnych i stacjonarnych: nowe routery działają w oparciu o system Cisco IOS XE, aby rozszerzyć sieć korporacyjną i SD-WAN także na krawędzi. Ujednolicona architektura zapewnia zespołom IT i operacyjnym spójne narzędzia, eliminuje potrzebę organizowania szkoleń z zakresu nowych urządzeń i technologii oraz zwiększa bezpieczeństwo. Nowe routery Catalyst są modułowe. Oferują również możliwość dokonywania obliczeń na brzegu sieci, co jest pomocne przy rozwoju aplikacji biznesowych i podejmowaniu decyzji.
  • Nową serię Cisco IoT Gateway zapewniającą niezbędną łączność na masową skalę – wewnątrz i na zewnątrz budynków: W pakiecie z opartym na chmurze Cisco IoT Operations Dashboard, te proste w obsłudze bramki są ekonomiczne, oferują szybką i prostą konfigurację; wystarczy je podłączyć i włączyć zasilanie, aby niepołączone wcześniej zasoby stanowiły spójny ekosystem.

 

Bezprecedensowa modułowość i skala działania, które pomogą wykorzystać potencjał 5G

 

Rosnące zapotrzebowanie na dane oznacza, że organizacje będą zwiększać liczbę podłączonych urządzeń i obsługiwanych aplikacji. W miarę wzrostu popularności sieci 5G, standardu Wi-Fi 6 czy innych nowych technologii, infrastruktura na brzegu sieci również musi być w stanie szybko się dostosować i odpowiadać na wyzwania przyszłości.

Nowe portfolio routerów Catalyst zapewnia skalę, elastyczność i bezpieczeństwo, które można dostosować do zmieniających się sposobów użycia i potrzeb nowych aplikacji. Oferuje szeroki wybór modułów – w tym 5G i LTE dla publicznych lub prywatnych sieci komórkowych, aplikacje bezpieczeństwa publicznego, takie jak FirstNet, DSL, Wi-SUN, oraz pamięć masową z możliwością rozbudowy. Ponadto rozwiązania Cisco umożliwiają aktualizację procesora i baterii w terenie.

„Nasi klienci wymagają, aby sprzęt działał w ich środowiskach operacyjnych przez 7-10 lat. Ta modułowość eliminuje cykl rip and replace, czyli usuwania dotychczasowego systemu i wprowadzania w jego miejsce nowego, dzięki wykorzystaniu zalet 5G i wszystkiego, co nadejdzie później” – dodaje Vikas Butaney. „Teraz klienci mogą łatwo zastosować nowe technologie i zabezpieczyć swoje inwestycje sieciowe na przyszłość”.

Wbudowane, kompleksowe zabezpieczenia z możliwością wglądu w środowiska operacyjne

 

W miarę jak sieci przemysłowe i korporacyjne stają się coraz bardziej zbieżne, przy jednoczesnej coraz większej liczbie podłączonych zasobów, wzrasta zagrożenie atakami na ich brzegach. Ta stale powiększająca się powierzchnia potencjalnych cyberincydentów stanowi złożone wyzwanie dla bezpieczeństwa.

Portfolio routerów przemysłowych Catalyst, oparte na wiodącej w branży architekturze cyberbezpieczeństwa Cisco, umożliwia wdrożenie całościowej strategii zarządzania bezpieczeństwem w silosowych środowiskach IT i OT. W ofercie zintegrowano rozwiązanie Cisco Cyber Vision, które zapewnia pełną widoczność od sieci korporacyjnej do urządzeń brzegowych. Cyber Vision osadza czujnik w sieci, dzięki czemu zespoły ds. bezpieczeństwa mogą wykrywać zagrożenia dla środowisk przemysłowych w kontekście operacyjnym. Umożliwia to organizacjom zbudowanie prawdziwie konwergentnej strategii zarządzania zagrożeniami IT oraz operacyjnymi – bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń i nawiązywania współpracy z kolejnymi dostawcami. Ponadto routery Cisco obsługują bezpieczny, zdalny dostęp dla operacji oraz monitorowania/serwisowania sprzętu.

Nowe routery przemysłowe Cisco Catalyst są dostępne od czerwca.

Dodaj komentarz