Przenośny monitor AOC z hybrydowym połączeniem USB

AOC uzupełnia swoją ofertę monitorów przenośnych o model I1601P. Został on wyposażony w nowoczesne złącze USB-C, jednak sygnał obrazu może być do niego wysyłany też przez port USB-A. Dzięki temu użytkownicy starszych urządzeń również będą mogli czerpać z korzyści, jakie niesie mobilny ekran.

Zbudowany z myślą o mobilności

Praca z użyciem dwóch monitorów staje się coraz powszechniejsza. Jednak nie zawsze jest możliwa z wykorzystaniem konwencjonalnych ekranów. Dlatego AOC proponuje monitor, który sprawdzi się w podróży, jako dodatkowy wyświetlacz na stanowisku pracy z ograniczoną przestrzenią czy narzędzie dla przedstawiciela handlowego.

I1601P oparto na 15,6-calowej matrycy IPS z matową powłoką. Dzięki temu kąty widzenia obrazu są szerokie, a refleksy świetlne zredukowane.

Monitor długością i wysokością odpowiada laptopom 15”, dla których może być wygodnym uzupełnieniem. Grubość 8,5 mm oraz waga na poziomie 800 g ułatwiają jego transport.

W zestawie znajduje się magnetyczne etui Smart Cover, które spełnia nie tylko rolę ochronną ekranu w trakcie gdy jest on nieaktywny. Po rozłożeniu staje się też podkładką, umożliwiającą ustawienie monitora zarówno pionowo, jak i poziomo. Tę funkcjonalność uzupełnia wbudowana w I1601P opcja automatycznego obracania obrazu.

Sygnał obrazu również po tradycyjnym USB

Ekrany podłączane przez interfejs USB-C wymagają obsługi protokołu DP Alt Mode do przesyłania obrazu. Wsparcie dla tego standardu nie zawsze jest implementowane w laptopach i smartfonach. Szczególnie dotyczy to tych, które nie są flagowymi produktami. Co więcej, w nieco starszych urządzeniach można wcale nie spotkać portu USB-C.

Rozwiązaniem jest technologia Display Link. Wystarczy zainstalować sterowniki kompatybilne z systemami Windows, Android, MacOS, Chrome OS oraz Ubuntu i nie jest się zdanym na obecność DP Alt Mode. Dzięki Display Link, I1601P można podłączyć zarówno przy pomocy zyskującego na popularności USB-C oraz najpowszechniejszego portu USB w wersji A. W zestawie z monitorem znajduje się przewód z przejściówką chronioną przed zgubieniem.

Cena i dostępność:

AOC I1601P wejdzie do sprzedaży w sierpniu w sugerowanej cenie detalicznej 1 069 PLN.

Specyfikacja techniczna:

ModelI1601P
Typ matrycy  IPS
Powłoka matrycyMatowa
Podświetlenie matrycy  WLED
Przekątna matrycy 15,6” (39,5 cm) 
Format ekranu 16:9 
Rozdzielczość 1920 x 1080 @ 60 Hz
przy przepustowości USB 3.2 Gen 1
5 Gbit lub wyższej
Czas reakcji matrycy (GtG)  5 ms
Typowa jasność podświetlenia220 cd/m²
Liczba wyświetlanych kolorów  262 000
Kontrast statyczny 800:1
Kąty widzenia 170° w poziomie i w pionie 
Złącze wideo 1x USB-C
Tryb przesyłania obrazu
DP Alt Mode
USB-C kompatybilny z Thunderbolt 3 oraz Thunderbolt 4
Tryb przesyłania obrazu
Display Link
USB-C lub USB-A w systemach Windows, Android, MacOS, Chrome OS oraz Ubuntu
Dodatkowe funkcje – Automatyczny tryb portretowy Auto-Pivot – Ograniczenie migotania obrazu Flicker Free – Redukcja niebieskiego światła LowBlue – Magnetyczne etui Smart Cover z funkcją podstawki
Typowy pobór energii8 W
Wymiary (bez etui)235 x 376 x 8,5 mm
Waga (bez opakowania)  800 g
Przewody w zestawieUSB-C do USB-C oraz USB-A
Materiał obudowyAluminium
EAN 4038986139977

Gwarancja:

Wszystkie modele monitorów AOC objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz