Dla zawodowców – monitor AGON PRO z odświeżaniem 360 Hz i NVIDIA Reflex

Marka producenta monitorów gamingowych i akcesoriów − AGON by AOC − zyskuje nowy segment produktów pod nazwą AGON PRO. Modele z tej serii są przeznaczone dla najbardziej wymagających graczy, w tym zawodowców. Jej pierwszy przedstawiciel to AG254FG – monitor dedykowany rywalizacji w tytułach e-sportowych.

Bezkompromisowa specyfikacja

AG254FG jest 24,5-calowym monitorem Full HD (1920 x 1080 px). Zastosowany w nim panel IPS odświeża obraz 360 razy na sekundę, a jego czas reakcji GtG wynosi 1 ms.

Dodatkowo dla zwiększenia ostrości ruchomych elementów na ekranie istnieje możliwość aktywacji NVIDIA Ultra Low Motion Blur (ULMB). Jest to funkcja aktywująca podświetlenie stroboskopowe, które pomiędzy każdą klatką obrazu wyświetla dodatkową klatkę czarnego koloru.

ULMB to jedna z czterech technologii tej marki zaimplementowanych w omawianym modelu. Drugą jest zmniejszająca efekt rozrywania obrazu NVIDIA G-Sync. Działa ona w zakresie od 1 do 360 Hz. Jest to pełna implementacja, oparta na układzie elektronicznym. Trzecia technologia to NVIDIA Reflex. AG254FG to pierwszy monitor AOC wspierający to rozwiązanie. Aktywacja Reflex minimalizuje opóźnienia po stronie procesora, systemu operacyjnego, renderowania obrazu i kolejkowania poleceń przez komputer. Technologię wspierają m.in. Apex Legends, Call of Duty: Warzone, Fortnite, Overwatch, Rainbow Six Siege czy Valorant.

Ostatnią jest NVIDIA Reflex Latency Analyzer. Po podłączeniu kompatybilnej myszy do portu USB w monitorze użytkownik może uzyskać szczegółowy raport odnośnie czasu, jaki mija od naciśnięcia przycisku myszy do wykonania akcji w grze. Jest to funkcja przydatna dla osób, które chcą wycisnąć absolutne maksimum ze swojej konfiguracji i zyskać każdą milisekundę przewagi w rozgrywkach. Dzięki Reflex Latency Analyzer nie trzeba, jak dotychczas, specjalnie kupować lub wypożyczać specjalistycznych kamer nagrywających obraz z szybkością 1000 klatek na sekundę.

Scena e-sportowa jest bardzo wymagająca. Entuzjaści oraz e-sportowcy potrzebują najlepszego możliwego sprzętu. Dzięki współpracy z takimi legendami jak G2 Esports przy opracowywaniu linii AGON PRO wiedzieliśmy, czego wymagają profesjonaliściwyjaśnia Stefan Sommer, dyrektor ds. marketingu i zarządzania biznesem AOC i MMD w Europie.

Przykuwający oko wygląd

AG254FG wyposażono w podświetlenie RGB Light FX. Pozwala ono wybrać jeden z 14 trybów świecenia oraz 10 000 kombinacji kolorystycznych. Z kolei na froncie monitora zainstalowano projektor wyświetlający logo AGON. Monitor za swój oryginalny wygląd został nagrodzony wyróżnieniem Red Dot.

Mając najnowszy monitor AOC, użytkownicy nie muszą dokupywać stojaków na słuchawki. W obudowie wyświetlacza zamontowano wysuwany wieszak, na który można odwiesić zestaw słuchawkowy po zakończeniu meczu. Oprócz tego wyświetlacz wyposażono w osłonę zapobiegającą powstawaniu refleksów świetlnych, które mogłyby przeszkadzać w rozgrywce.

Cena i dostępność

Sugerowana cena detaliczna AOC AG254FG wynosi 3 809 PLN. Będzie on dostępny w sprzedaży od września.

ModelAG254FG
Typ matrycyIPS
Przekątna matrycy 24,5” (62,2 cm)
Zakrzywienie matrycyBrak
Format ekranu 16:9 
Rozdzielczość 1920 x 1080 px
Odświeżanie obrazu360 Hz
Czas reakcji panelu1 ms GtG
Pokrycie palety sRGB110%
Standard HDRVESA DisplayHDR 400 
Technologia synchronizacji obrazuNVIDIA G-Sync
Zakres działania technologii synchronizacji1 – 360 Hz 
Kąty widzenia 178° w poziomie i w pionie 
Głośniki2x 5 W DTS
Dodatkowe funkcje – NVIDIA Reflex – NVIDIA Reflex Latency Analyzer – NVIDIA Ultra Low Motion Blur – Montaż VESA 100 x 100 – 4-portowy hub USB 3.2 Gen 1 – Beznarzędziowy montaż  – Osłona przeciwodblaskowa – Wieszak na słuchawki – FlickerFree – LowBlueLight – AOC Light FX – AOC Game Color – AOC Dial Point – AOC Shadow Control – AOC G-Menu – Pilot Quick Switch – Projektor logotypu AGON

Gwarancja:

Wszystkie modele monitorów AOC objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz