Innowacje flash Western Digital – wspierają pracę zdalną i usprawniają współpracę z wykorzystaniem urządzeń NAS

Z raportu IDC 2021 FutureScape wynika, że do końca 2021 roku co najmniej 70% nowoczesnych, zcyfryzowanych małych i średnich firm (SMB) będzie działać w modelu hybrydowym, z pracą zdalną coraz częściej stającą się normą¹. Oznacza to, że właściciele i specjaliści IT z owych firm znajdą się pod presją, by zapewnić odpowiednie środowisko pracy osobom pracującym zdalnie i korzystającym z narzędzi wspierających taką pracą – np. wirtualizacji, pracy grupowej na plikach, intensywnego obciążania baz danych itp. Będzie to niezbędne, by zapewnić stały, niezakłócony przepływ danych.

Dla małych i średnich firm urządzenia NAS – network attached storage – są jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi jeśli chodzi o zapewnienie dostępu do danych, udostępniania ich oraz ochrony (równocześnie z rozwiązaniami chmurowymi). NAS-y pozwalają firmom rozwiązać kwestię szybkiego dostępu do danych czy zapewnienia sprawnego dostępu do współdzielonych zasobów w sieci.

“Firmy SMB potrzebują niezawodnych, odpornych na awarię systemów, które są wydajne i łatwe do zarządzania – często potrzebują też infrastruktury na miejscu, w firmie. Rozwiązanie NAS może okazać się świetną opcją dla małych i średnich firm, zapewniając im wydajność, pojemność i niezawodność, których potrzebują. Jednak do zastosowań bardziej zaawansowanych typowy NAS może potrzebować większej wydajności. Nasz nowy WD Red™ SN700 NVMe™ SSD to doskonałe roziwązanie do cache’owania danych, które będzie idealnym uzupełnieniem dla dysków WD Red HDD w wysoko pojemnych środowiskach NAS” – mówi Eric Spanneut, vice president działu Client and Enterprise SSDs w dziale Flash Business Western Digital.

Zwiększ wydajność NAS-a stosując rozwiązanie cache NVMe SSD

Western Digital prezentuje urządzenie WD Red SN700 NVMe SSD – niezawodne i szybkie rozwiązanie do cache’owania danych w NAS-ach, które powstało na bazie ogromnego doświadczenia firmy w dziedzinie rozwiązań storage oraz flash. Pozwoli ono na znaczące zwiększenie wydajności urządzeń NAS, wykorzystywanych w firmach z segmentu SMB.

Ten potężny nowy SSD został stworzony tak, by bez problemu pracować w środowiskach NAS w modelu 24/7 i sprawnie obsługiwać stale aktywne aplikacje – gwarantując niezrównaną wydajność i niezawodność. Niesamowita responsywnosć i doskonała wydajność I/O są idealne do środowisk, w których jednocześnie pracuje wielu użytkowników i wiele aplikacji, pozwalając tym samym firmom na sprawne obsłużenie najbardziej nawet wymagających projektów i narzędzi, od wirtualizacji, po zaawansowaną pracę grupową. Jego kompaktowy rozmiar (za sprawą którego urządzenie przypomina listek gumy do żucia) idealnie pasuje do złączy M.2 slot NVMe, które znajdziemy w wielu współczesnych obudowach NAS.

“Technologia NVMe jest obecnie bardziej niż kiedykolwiek integralnym elementem rozwiązań QNAP – większość naszych modeli RAID standardowo obsługuje cache’owanie M.2 SSD. WD Red SN700 NVMe SSD pozwoli nam rozwijać możliwości produktów z naszego porfolio, zwiększając szybkość zapisu/odczytu danych, bez dodawania kolejnych dysków” – mówi Tamblyn Calman, sales and marketing director w firmie QNAP.

Kluczowe cechy WD Red SN700 NVMe SSD:

  • Wysoka wydajność – zapewnia wydajność sięgającą 3,430 MB/s** (modele 500GB oraz 1TB) – czyli ponad 5x wyższą niż sekwencyjny odczyt dysków SATA
  • Wysoka niezawodność i trwałość – zoptymalizowany do pracy w urządzeniach NAS w modelu 24/7, oferuje trwałość na poziomie 5,100 TBW (model 4TB) by sprawnie obsłużyć stałe cache’owanie danych i cykle zapisu
  • Wysoka pojemność – dostępny w wersjach o pojemności od 250 GB do 4 TB, by skutecznie zaspokoić bieżące i przyszłe potrzeby użytkowników

Dostępność

Nowe urządzenia WD Red NVMe SSD dołączają do bogatego portfolio produktów WD Red, w którym znajdziemy już nośniki WD Red HDD oraz WD Red SATA SSD – wszystkie od podstaw zaprojektowane są z myślą o pracy w NAS-ach. Rodzina produktów  WD Red SN700 NVMe SSD jest już dostępne w sklepie Western Digital oraz w ofercie wybranych partnerów. Nowe urządzenia objęte są 5-letnią ograniczoną gwarancją.***

Więcej informacji:

Western Digital

Western Digital tworzy środowiska, w których dane mogą rozkwitać. Jako lider w segmencie rozwiązań infrastruktury danych, firma rozwija innowacje, dzięki którym jej klienci mogą zapisać, przechować, korzystać i przetwarzać generowane w coraz większych ilościach i coraz bardziej zróżnicowane dane. Gdziekolwiek przechowywane są pliki – od zaawansowanych centrów danych, przez mobilne sensory, aż po urządzenia osobiste – nasze wiodące w branży rozwiązania zapewniają nieograniczone możliwości korzystania z danych. Skupione wokół przechowywania danych rozwiązania Western Digital oferowane są w ramach marek Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® oraz WD®.

1. IDC FutureScape Webcast: Worldwide SMB 2021 Predictions, Doc # US47035820, Grudzień 2020

* W oparciu o szybkość odczytu. 1 MB/s = 1 million bajtów na sekundę. Wynik podany w oparciu o wewnętrzne testy, wyniki mogą się również w zależności od użytych urządzeń host, warunków użytkowania, pojemności dysku oraz innych czynników.

** 1GB = 1 miliard bajtów.1 TB – 1 bilion bajtów. Realna pojemność może się różnić, w zależności od środowiska operacyjnego.

*** 5 lat lub limit TBW (Max Endurance) – cokolwiek nastąpi pierwsze.

Dodaj komentarz