Philips OLED+936 wygrywa ślepy test z udziałem ekspertów

Model Philips OLED+936 otrzymał najwyższe noty w ślepym teście porównawczym z udziałem 27 członków specjalistycznego serwisu AV Forums. Eksperci oceniali cztery flagowe telewizory z oferty wiodących producentów: Sony A90J, Panasonic HZ2000, LG G1 oraz właśnie Philips OLED+936. Celem sesji, która odbyła się w legendarnym londyńskim Abbey Road Studios, było bezpośrednie porównanie technologii przetwarzania obrazu 65-calowych modeli OLED z 2021 roku. W celu zapewnienia obiektywnego przebiegu głosowania wszystkie telewizory zostały zakupione w sklepie detalicznym. Następnie zasłonięto logotypy oraz inne cechy szczególne sprzętu, tak aby żaden z ekspertów nie wiedział, na który model głosuje.

Przed rozpoczęciem testów urządzenia zostały niezależnie skalibrowane do tego samego standardu przez ekspertów z zespołu redakcyjnego AV Forums. Takie podejście pozwoliło zminimalizować wpływ wybranych przez producenta opcji wyświetlania na ocenę, a także uwypuklić różnice w technologiach stosowanych przez poszczególne marki. Podczas sesji głosującym pokazano zestaw 11 materiałów wideo, najpierw w ustawieniach po kalibracji, a następnie w trybie żywym/dynamicznym. Każdy z klipów został wyświetlony dwukrotnie, a uczestników zachęcano do zmiany zajmowanego miejsca, aby zminimalizować wpływ kątów widzenia na odbiór obrazu.

Podczas testów urządzeń po kalibracji największa grupa ekspertów (28 proc. odpowiedzi) nie wskazała faworyta, dając podobne noty wszystkim czterem modelom. Kolejny etap oceniający telewizory wyświetlające treści w trybie żywym/dynamicznym, któresą używane przez producentów dla zaprezentowania pełni możliwości przetwarzania obrazu i jego jakości, miał na celu dokładne porównanie technologii wykorzystywanych przez poszczególne marki. Podczas tego etapu 53 proc. ekspertów zagłosowało na model Philips OLED+936, zaś 22 proc. wybrało model Panasonic HZ2000, który zajął drugie miejsce.

A picture containing building, outdoor, stair, porchDescription automatically generatedPo zsumowaniu wyników z obu etapów testów, model Philips OLED+936 zajął pierwsze miejsce z 36 proc. głosów, zaś na drugiej pozycji uplasował się Panasonic HZ2000 z 23 proc. głosów.

– To była szczególnie trudna rywalizacja, ponieważ wszystkie oceniane telewizory są bardzo dobre i reprezentują najlepsze rozwiązania na rynku. Właśnie dlatego zwycięstwo marki Philips jeszcze bardziej cieszy i stanowi prawdziwą rekomendację ze strony bardzo dobrze zorientowanej publiczności. To nasza piąta wygrana w ślepym teście telewizorów OLED, zarówno w Wielkiej Brytanii, Niemczech, jak i Holandii. Jesteśmy bardzo dumni, że eksperci z każdego z tych rynków dostrzegli przewagę naszego procesora Philips P5 – powiedział Danny Tack,  Dyrektor ds. Strategii i Planowania Produktu w Philips TV.

Z kolei redaktor Phil Hinton, komentując w imieniu AV Forums, przyznał – Cieszymy się, że Philips ponownie obsadził członków AV Forums w roli uczestników trzeciego testu porównawczego paneli OLED, który odbywał się w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy pod wrażeniem, że producent jest gotowy publicznie przeprowadzić tak bezstronne porównanie, również w przypadku urządzeń, które zostały skalibrowane przez nas niezależnie. Wszystkie cztery modele są znakomite, ale uzyskane wyniki pokazują, że w tym teście Philips OLED+936 zdobył tytuł najlepszego telewizora OLED.

W tym roku Philips 65OLED+936 został doceniony również przez inne grono ekspertów. Jury EISA przyznało temu modelowi tytuł Home Theatre TV of the Year 2021-2022. Więcej szczegółów na temat przeprowadzonych testów AV Forums można znaleźć na tej stronie

Dodaj komentarz