Monitory biurowe AOC z certyfikatem TCO Certified 9 generacji

AOC, jako jeden z pierwszych producentów monitorów, otrzymał certyfikat TCO Certified dziewiątej generacji. Obecnie w ofercie firmy znajdują się 34 modele wyświetlaczy biznesowych objętych wspomnianym poświadczeniem. Czyni to AOC jedną z trzech najlepiej reprezentowanych firm w katalogu produktów z tą certyfikacją. Produkty spełniające normę TCO Certified dziewiątej generacji są produkowane i dystrybułowane w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. Oznacza to odpowiedzialne planowanie łańcucha dostaw, jak i samej linii produkcyjnej.

W 2021 roku AOC podjęło szereg działań mających na celu weryfikację procedur i aktywności pod kątem zrównoważonego rozwoju. W lutym odbył się audyt w amsterdamskich biurach AOC, w wyniku którego został przyznany certyfikat ISO 50001. Wydawane przez European Energy Efficiency Directive poświadczenie skupia się na zarządzaniu energią. AOC przeszło również audyt zewnętrzny ISO 14001, który określa wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego. Dodatkowo producent ograniczył stosowanie styropianu, tworzyw sztucznych oraz atramentu. W obszarze odpowiedzialności społecznej zaadaptowano politykę firmy TPV dotyczącą praw człowieka oraz wsparto organizacje charytatywne związane z gamingiem.

AOC ma w swojej ofercie szeroki asortyment monitorów dla sektora B2B – od przenośnych ekranów dotykowych 15,6” po 34-calowe wyświetlacze o rozdzielczościach Full HD i 4K. Produkty oznaczone certyfikatem TCO Certified dziewiątej generacji to atrakcyjna propozycja dla firm chcących ograniczyć swój ślad węglowy.

Chcielibyśmy podziękować TCO Development za opracowanie nowego certyfikatu dziewiątej generacji. Inicjatywy tego typu motywują producentów takich jak my do tworzenia produktów w sposób jeszcze bardziej ekologiczny. Razem z TCO jesteśmy w stanie osiągnąć wyższy poziom zrównoważonego rozwoju mówi Kevin Yang, menedżer techniczny ds. produktów i zgodności na Europę, WNP i Rosję w AOC oraz MMD.

TCO Development to organizacja zarządzająca powstałym w 1992 r., wiodącym, światowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju dla produktów IT – TCO Certified. Skupia się ona na wykrywaniu problemów i dbaniu o podejmowanie odpowiednich kroków w trosce o zrównoważony rozwój. Dzieje się tak dzięki stale aktualizowanym kryteriom, niezależnej weryfikacji i ustrukturyzowanym systemom wprowadzania zmian.

Konsumenci wybierający produkty z certyfikatem TCO Certified dziewiątej generacji mogą mieć pewność, że w trakcie produkcji spełnione zostały rygorystyczne wymogi odpowiedzialności społecznej i zasad zrównoważonego rozwoju. Pełna lista weryfikowanych kryteriów znajduje się na stronie internetowej organizacji.

Dodaj komentarz