Multicam: Nowa funkcja w inteligentnych kamerach Netatmo zwiększy poziom bezpieczeństwa domu

Firma Netatmo zaprezentowała nową funkcję swoich inteligentnych kamer, dostępną po zaktualizowaniu wbudowanego oprogramowania urządzenia. Konfiguracja wielokamerowa Multicam zapewnia na komunikację pomiędzy urządzeniami zainstalowanymi wewnątrz i na zewnątrz budynku, tym samym zwiększając bezpieczeństwo domu.

Nowe możliwości

Przed wakacyjnym sezonem wyjazdowym umożliwiono łączenie inteligentnych kamer Netatmo w system pozwalający im komunikować się ze sobą. Dzięki temu, w sytuacji wykrycia zagrożenia w jednej ze stref, mogą one jednocześnie uruchomić obie syreny – wewnętrzną i zewnętrzną. W przypadku włamania na posesję, oprócz syreny w ogrodzie, włączy się również ta w środku domu. W analogiczny sposób sytuacja alarmowa wewnątrz budynku uruchomi syrenę na zewnątrz. Dwa alarmy o mocy 110 dB ostrzegą o niebezpiecznej sytuacji oraz mogą przestraszyć włamywacza. Użytkownik natychmiast otrzyma powiadomienie na swój smartfon za pośrednictwem aplikacji Home + Security i może zdecydować o poinformowaniu sąsiada lub wezwaniu policji.

Gwarantujące bezpieczeństwo kamery Netatmo

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo wyposażona jest w system rozpoznawania twarzy i rozróżnia, czy w jej obiektywie znajdują się członkowie rodziny czy obcy. W połączeniu z inteligentnymi czujnikami drzwi i okien oraz inteligentną syreną wewnętrzną, tworzy system alarmowy. W przypadku wtargnięcia obcej osoby, użytkownik otrzymuje powiadomienie na swój smartfon, a syrena włącza się automatycznie.

Z kolei Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem rozróżnia ludzi, zwierzęta i pojazdy. Jest wyposażona w lampę i wbudowaną syrenę.

Oba modele kamer Netatmo są łatwe w instalacji i nie wymagają wykupywania abonamentu. Nagrania przechowywane są lokalnie na karcie microSD, co zapewnia bezpieczeństwo danych użytkownika. Produkty Netatmo są regularnie aktualizowane, automatycznie i bez dodatkowych kosztów – w taki sposób nowa funkcja kamer została udostępniona wszystkim użytkownikom.

Kompatybilność i możliwe scenariusze użycia

Kamery do monitoringu Netatmo są kompatybilne z systemami Apple Homekit, Amazon Alexa i Google Assistant. Dzięki temu użytkownik może tworzyć własne scenariusze, aby połączyć inteligentną kamerę z innymi urządzeniami w domu w różnych kombinacjach. Na przykład można wymusić włączenie świateł ogrodowych, gdy ruch zostanie wykryty przez kamerę zewnętrzną.

Dostępność i cena

Wszystkie urządzenia Netatmo można znaleźć na stronie www.netatmo.com/pl-pl  

Inteligenta Kamera Zewnętrzna z Alarmem jest dostępna w cenie 1649,99 zł, Inteligentna Kamera Domowa w cenie 949,99 zł, a Inteligentny System Alarmowy (z kamerą domową, czujnikami otwarcia i syreną wewnętrzną) jest sprzedawany  w cenie 1650 zł. Dostępna bezpłatnie aplikacja Home + Security działa na iPhone’ach z systemem iOS w wersji 9 lub nowszej oraz smartfonach z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej. Aplikacja Netatmo działa na komputerach Mac oraz PC.

Dodaj komentarz