Western Digital oraz Sony Interactive Entertainment prezentują pierwszy licencjonowany dysk M.2 SSD dla konsoli PlayStation 5

Firmy Western Digital Corp. oraz Sony Interactive Entertainment LLC (“SIE”) wspólnie stworzyły pierwszy na rynku, oficjalnie licencjonowany dla konsoli PlayStation®5 (PS5™) dysk M.2 SSD przeznaczony dla graczy na całym świecie. Model WD_BLACK™ SN850 NVMe™ SSD for PS5 Consoles1 pozwala użytkownikom łatwo rozbudować przestrzeń dyskową konsoli do gier i oferuje ogromną pojemność zarówno na nowe, jak i starsze, ulubione gry. Urządzenie zapewnia też sprawdzoną w testach wydajność, kluczową do najbardziej intensywnych rozgrywek na PS5.

Western Digital ściśle współpracował z SIE, by potwierdzić, że zoptymalizowany pod kątem współpracy z najnowszymi konsolami dysk jest w pełni przetestowany i zatwierdzony do działania z PS5. Sprawdzono to m.in. podczas wielogodzinnych testów rozgrywki w najbardziej wymagających technicznie i zaawansowanych graficznie grach różnych gatunków – które potwierdziły, że gry uruchamiane z dysku zapewniają najwyższy poziom szybkości, płynności i immersji.

„Cieszymy się niezmiernie z tego nowego, wspólnego przedsięwzięcia z Sony Interactive Entertainment oraz z tego, że możemy zaoferować użytkownikom PS5 oficjalnie licencjonowany dysk. Marka WD_Black została stworzona z myślą o zapewnieniu graczom produktów o najwyższe wydajności wszędzie tam, gdzie tego potrzebują. Dzięki tej współpracy chcemy jeszcze bardziej podkreślić naszą chęć tworzenia rozwiązań storage, które zapewniają graczom najwyższą możliwą jakość rozgrywki” – powiedziała Susan Park, wiceprezes ds. Consumer Solutions Product Management w Western Digital.

Dzięki WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5, gracze mogą uruchamiać gry dla PS5 oraz PS4 bezpośrednio z dysku. Dołączony radiator i zwarta budowa pozwalają na szybkie zainstalowanie urządzenia w konsoli, a technologia PCIe® Gen4 (z transferami sięgającymi 7000MB/s2) pozwala skrócić czasy ładowania, tak by gracze mogli skupić się na rozgrywce.

Dostępność

WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5 będzie dostępny w polskich sklepach od połowy sierpnia 2022 r. w cenie około 899,00 PLN za wersję 1TB3 oraz 1599,00 PLN za wersję 2TB3.

Dodaj komentarz