HN274 – 27 calowy monitor 3D od firmy Acer

Firma Acer wprowadziła do sprzedaży 27-calowy monitor HN274 wyposażony w technologię HDMI 3D, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości stereoskopowego obrazu. Oprócz technologii 3D, w monitorze HN274H zastosowano nowoczesne funkcje i rozwiązania, dzięki którym ma parametry gwarantujące najwyższą jakość obrazu. Głównym atutem tego monitora jest duży panel o przekątnej 27 cali podświetlany diodami LED, idealny zarówno dla graczy i miłośników filmów, jak i dla wszystkich użytkowników oczekujących znakomitej rozrywki.Acer HN274

Wyjątkowo duży współczynnik kontrastu 100 000 000:1 przekłada się na świetną jakość obrazu, natomiast rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) idealnie nadaje się do współpracy ze źródłami sygnału 1080p Full HD, podczas gdy format ekranu 16:9 pozwala na oglądanie kinowych filmów z zachowaniem oryginalnych proporcji obrazu. Częstotliwość odświeżania 120 Hz pozwala natomiast na uzyskanie realistycznych efektów stereoskopowych a czas reakcji 2 ms gwarantuje płynne odtwarzanie ruchu podczas dynamicznych gier.

W celu zapewnienia jeszcze większej wygody użytkowania, monitory Acer 3D są wyposażone we wbudowany nadajnik podczerwieni. Dzięki niemu, aby oglądać stereoskopowe audycje TV lub filmy, wystarczy do złącza HDMI w monitorze podłączyć cyfrowy tuner lub odtwarzacz Blu-ray Disc™, a następnie założyć okulary 3D.

Monitor Acer HN274H doskonale nadaje się do domowej rozrywki. Dołączone w zestawie okulary NVIDIA® 3D są wyposażone w aktywną migawkę oraz współpracują z nadajnikiem podczerwieni wbudowanym w monitor. Możliwość jednoczesnego używania kliku par sprawia, że okulary te pozwalają na oglądanie filmów lub granie w kilkuosobowym gronie.

HN274H zalicza się do rodziny monitorów EcoDisplay. Monitory te zaprojektowano ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska. Dlatego są energooszczędne, nie zawierają rtęci i są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. W celu obniżenia poboru mocy, wybrane modele są wyposażone podświetlenie z białymi diodami LED, natomiast w innych zmniejszono liczbę lamp z czterech do zaledwie dwóch. Dzięki temu, zużycie energii może zmniejszyć się nawet o 68%. Ponadto, diody LED nie zawierają rtęci, są bezpieczniejsze dla środowiska, a także pozwalają na uzyskanie wyższej jakości obrazu. Monitor Acer 3D spełniają wymagania surowych norm branżowych, także dyrektywy RoHS (dotyczącej ograniczenia stosowania substancji niebezpiecznych) oraz normy ENERGY STAR®. Mniejsze zużycie energii przekłada się na niższe koszty eksploatacji, lecz również pomaga chronić zasoby naturalne w trosce o przyszłe pokolenia.

Dodaj komentarz