Bayan Audio Soundbook – głośnik Bluetooth z radiem FM

Bayan Audio debiutuje w Polsce przenośnym głośnikiem bezprzewodowym o nazwie Soundbook. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w radio FM oraz wbudowany mikrofon. Soundbook korzysta z łączności bezprzewodowej opartej na standardzie Bluetooth 4.0, który wyróżnia się zmniejszonym zużyciem energii. Oprócz tego głośnik można błyskawicznie sparować ze smartfonem czy tabletem wyposażonym w moduł NFC. W tym celu wystarczy przystawić jedno urządzenie do drugiego.

Za kompresję sygnału audio przesyłanego do głośnika odpowiada specjalnie zaprojektowany do rozwiązań bezprzewodowych kodek aptX. Jakość odtwarzanego dźwięku podnosi zastosowanie technologii redukcji szumu TDMA.

Słuchanie muzyki z telefonu na głośniku Soundbook nie musi oznaczać utraty kontaktu. Gdy ktoś zadzwoni, Soundbook automatycznie przejdzie w tryb konferencji, w którym można skorzystać z wbudowanego mikrofonu. Po zakończeniu rozmowy głośnik powróci do odtwarzania muzyki.

 

Soundbook od Bayan Audio jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – niebiesko-turkusowej oraz czarno-pomarańczowej. Obudowa głośnika została wykonana z aluminium, które pokryte jest wytrzymałą oprawą z nylonu balistycznego. Urządzenie jest gotowe do pracy od razu po otwarciu oprawy, która spełnia również rolę podstawki.

 

Bateria urządzenia pozwala na maksymalnie 10 godzin odtwarzania muzyki. Głośnik ma wymiary 16 cm (szer.) x 8,8 cm (wys.) x 3,8 cm (głęb.) oraz waży 530 gramów.

 

W skład zestawu oprócz głośnika wchodzą: kabel minijack 3,5 mm, kabel USB-miniUSB oraz zasilacz do ładowania baterii.

 

 

 

 

Film z prezentacją głośnika Soundbook:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qthLHgG8iG0

 

Ceny i dostępność:

Sugerowana cena detaliczna głośnika Bayan Audio Soundbook to 899 zł brutto. Dystrybutorem produktów Bayan Audio na Polskę jest firma Horn Distribution S.A.

Specyfikacja techniczna:

 

Model

Soundbook

Wzmacniacz

15W Stereo

Głośniki

2x głośniki neodymowe 1″ typu long-throw

1x membrana bierna 2″

Zakres częstotliwości pasma przenoszenia

70-20 000 Hz

Łączność bezprzewodowa

Bluetooth 4.0 aptX, NFC

Wejścia

3,5 mm minijack, microUSB

Wyjścia

3,5 mm minijack

Dodatkowe funkcje

Radio FM, wbudowany mikrofon

Wymiary (mm)

160 x 88 x 38

Waga (g)

530

 

 

Gwarancja:

 

Bayan Audio Soundbook objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Dodaj komentarz