Measy A2W – gdy strumień płynie szybko

Współczesne smartfony, ze swoją dużą mocą obliczeniową, są w stanie „udźwignąć” odtwarzanie filmów w jakości HD, wymagające gry oraz wykonywanie kilku procesów jednocześnie. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy obsługa multimediów na 5-calowym wyświetlaczu jest po prostu niewygodna. Measy A2W przenosi użytkownika z ekranu smartfona bezpośrednio na telewizor, dzięki systemowi strumieniowania multimediów Miracast.

Technologia Miracast pozwala przenieść obraz z ekranu smartfona wprost na telewizor HD. Może to być nawet film w jakości 1080p z dźwiękiem w standardzie 5.1. Połączenie odbywa się bezprzewodowo, pomiędzy telewizorem z wpiętym donglem i urządzeniem mobilnym. Użytkownik może strumieniować filmy z tabletu do odbiornika i na odwrót.

Podczas strumieniowania gier, urządzenie mobilne może służyć jako kontroler, co pozwala skupić się na rozgrywce, bez odrywania oczu od telewizora.

Klonowanie obrazu nie jest jednak zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń mobilnych. Współpracuje również z systemami operacyjnymi Windows 7 i 8 oraz OS X, dzięki czemu obraz z ekranu komputera będzie bezprzewodowo przekazywany do telewizora. Ta funkcja może być przydatna w sytuacji, gdy nie mamy projektora, a chcemy pokazać np. prezentację multimedialną.

Posiadacze urządzeń mobilnych mogą obsługiwać A2W za pomocą dedykowanych aplikacji EZAir i EZCast. EZAir działa podobnie jak Apple AirPlay – można dzięki niej bezprzewodowo przesłać filmy, zdjęcia i muzykę z iPada, iPhone’a lub iPoda Touch na ekran telewizora. Aplikacja EZCast skierowana jest do użytkowników Androida i funkcjonuje analogicznie.

Dongle Measy A2W potrafi pracować także w trybie DLNA, umożliwiając współdzielenie plików multimedialnych, w obrębie sieci lokalnej.

Measy A2W jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Android, iOS, OS X oraz Windows 7 i 8. Współpracuje też ze smartfonami posiadającymi certyfikat HDCP TX/RX (Apple, LG, Samsung, Sony).

Do Measy A2W dołączony jest zasilacz i płyta ze sterownikami. Cena urządzenia to ok. 120 zł. Producent udziela na nie 24-miesięcznej gwarancji.

Link do aplikacji EZAir:

https://itunes.apple.com/us/app/ezcast/id677053215?mt=8

Link do aplikacji EZCast:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actionsmicro.ezcast

Dodaj komentarz