TRANSCEND JetFlash 340 i RDP9 – nowe akcesoria w standardzie USB OTG dla urządzeń mobilnych

TRANSCEND informuje o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych produktów: pendrive’a JetFlash 340 oraz czytnika kart pamięci RDP9 Smart Reader. Akcesoria współpracują z urządzeniami w standardzie OTG i przeznaczone są dla użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem, którzy docenią dodatkową przestrzeń na przechowywanie danych i szybkość przenoszenia plików z urządzeń mobilnych.

TRANSCEND JetFlash 340 – mobilna pamięć dla smartfonów i tabletów

Pamięć USB JetFlash 340 wyposażona jest w dwa złącza USB. Z jednej strony urządzenia wbudowany jest interfejs microUSB, który pozwala na podłączenie pamięci do urządzeń mobilnych wspierających standard OTG (On-The-Go), z drugiej, standardowy port USB 2.0, umożliwiający łatwy transfer plików do komputerów, telewizorów i innych urządzeń z portem USB. Pamięci dostępne są w wariantach pojemności do 64GB, co zapewnia dużą przestrzeń na przechowywanie plików. Dzięki zastosowaniu technologii produkcji COB (Chip-On-Board) urządzenia mają niewielkie wymiary i są lżejsze od standardowych pamięci flash, a także charakteryzują się całkowitą odpornością na kurz i wodę. Dodatkowo seria JetFlash 340 wyposażona jest w praktyczną zatyczkę, która chroni port microUSB przed uszkodzeniem.

TRANSCEND RDP9 Smart Reader – szybkie zarządzanie plikami

Nowy czytnik kart pamięci posiada trzy sloty: jeden na karty o sporej pojemności: SDXC i SDHC, drugi na karty microSD i trzeci standardowy port USB 2.0. Czytnik zgodny jest ze standardem OTG, więc można go łatwo podłączyć do wspierającego ten standard smartfona lub tabletu, co umożliwia korzystanie z dodatkowej przestrzeni na przechowywanie plików. Wbudowany port USB pozwala na podłączenie do urządzenia mobilnego myszki i klawiatury. Dodatkowo czytnik RDP9 cechuje się kompaktowymi wymiarami. Mieszcząc się w kieszeni jest praktycznym i wygodnym w transporcie urządzeniem, które można mieć przy sobie cały czas.

Aplikacja TRANSCEND Elite

Zaprojektowana z myślą o smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android aplikacja TRANSCEND Elite wspiera zarządzanie danymi i transfer plików pomiędzy wbudowaną kartą pamięci urządzenia mobilnego a pamięcią USB lub czytnikiem kart pamięci. Dodatkowo aplikacja umożliwia udostępnianie i dzielenie się plikami, a także tworzenie kopii zapasowych naszych danych.

Gwarancja i cena

Sugerowane ceny pamięci USB TRANSCEND JetFlash 340 wynoszą: dla wersji 8GB – 22 zł, 16GB – 34 zł, 32GB – 60 zł, 64GB – 140 zł.

Sugerowana cena czytnika kart pamięci TRANSCEND RDP9 wynosi 30 zł.

 

Specyfikacja:

 

Produkt JetFlash 340 RDP9
Wymiary 51, 6 mm x 17,4 mm x 8,2 mm 28,1 mm x 12,25 mm x 4,5 mm
Waga 5g 17g
Standard USB OTG USB OTG
Interfejs USB 2.0

microUSB

microUSB
Sloty USB 2.0

na karty SD

na karty microSD

Warianty pojemnościowe 8GB, 16GB, 32GB. 64GB
Certyfikaty CE, FCC, BSMI CE, FCC, BSMI
Gwarancja dożywotnia dwuletnia

Dodaj komentarz