VMware, NVIDIA i Google przedstawiają przyszłość wymagających graficznie aplikacji na wirtualnych pulpitach w przedsiębiorstwach

Firmy VMware, NVIDIA i Google poinformowały dziś na konferencji VmWorld 2014 o współpracy przy tworzeniu rozwiązania zapewniającego dostęp do wirtualnych pulpitów, które cechują się wysoką wydajnością i możliwością korzystania z mocy procesorów graficznych w sposób nieodbiegający od pracy na lokalnej stacji roboczej — bezpośrednio na komputerach Google Chromebook.

Demonstrowane rozwiązanie przedstawia możliwości nowej generacji technologii VMware Blast Performance oraz NVIDIA GRID™ vGPU™, które spełnią potrzeby najbardziej wymagających użytkowników pracujących z aplikacjami wymagającymi dużej wydajności graficznej. Współpraca trzech firm ma w założeniu rozszerzyć liczbę dostępnych konfiguracji sprzętowych dla wysokiej wydajności środowisk wirtualnych, umożliwiając dobranie klientom odpowiedniego systemu do ich potrzeb bez żadnych kompromisów.

 

„Przełamujemy tradycyjne bariery hamujące rozwój rynku pulpitów wirtualnych i rewolucjonizujemy koszty wdrożeń wymagających aplikacji graficznych z użyciem systemów chmury”, powiedział Sanjay Poonen, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań komputerowych dla użytkowników końcowych w firmie VMware. „Firmy z wszystkich segmentów rynku będą mogły skorzystać z mobilnej chmury, tworząc nowe rozwiązania do pracy, przy użyciu rozwiązania opracowanego przez trzech liderów w tej branży.”

Wspólne rozwiązanie zapewnia optymalną wydajność wirtualnych aplikacji graficznych, która doskonale się skaluje. NVIDIA GRID vGPUto najnowocześniejsza technologia do współdzielenia mocy procesorów graficznych pomiędzy wieloma wirtualnymi pulpitami. W połączeniu z platformą VMware Horizon w centrach danych, zapewnia optymalne wykorzystanie zasobów procesorów graficznych i centralnych, co umożliwia wdrożenie większej liczby pulpitów i aplikacji na pojedynczym serwerze.

Technologia VMware BLAST Performance zaimplementowana w centrach danych i oprogramowaniu układowym komputerów Chromebook zapewni doskonałą jakość obsługi oraz możliwość uruchomienia wymagających graficznie aplikacji, a unikalne technologie dekodowania NVIDIA® Tegra® wydłużą czas pracy na baterii o ponad połowę.(1) Dzięki temu wymagające graficznie aplikacje, takie jak Adobe Illustrator CC i Autodesk AutoCAD oraz aplikacje biurowe, takie jak Microsoft Office, działają idealnie płynnie. Komputery Chromebook z procesorami NVIDIA Tegra K1, takie jak Acer Chromebook 13, będą jednymi z pierwszych urządzeń wykorzystujących tę technologię przyszłości.

„Dzięki tej współpracy klienci otrzymają wydajność, stabilność i zgodność sprzętową zapewnianą przez procesory graficzne firmy NVIDIA, połączoną z elastycznością, mobilnością i bezpieczeństwem wirtualnego środowiska”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA.

„Chromebooki zostały zaprojektowane tak, aby rozwiązywać wiele problemów, z którymi borykają się tradycyjne komputery”, powiedział Caesar Sengupta, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Google. „Jesteśmy podekscytowani korzyściami, jakimi ta współpraca przyniesie naszym klientom. Proszę wyobrazić sobie producentów, którzy będą mogli projektować trójwymiarowe modele i współdzielić je z inżynierami na całym świecie, bądź lekarzy mogących podzielić się rozwiązaniami do obrazowania medycznego ze swoją społecznością, ponieważ nie są one już ściśle powiązane z wysokowydajnymi stacjami roboczymi.”

Dostępność

Klienci zainteresowani wypróbowaniem produktów VMware z technologią NVIDIA GRID vGPU mogą zarejestrować się już teraz na stronie www.nvidia.com/grid-vmware-vgpu. Program zostanie udostępniony wybranym klientom firm NVIDIA i VMware w czwartym kwartale 2014 r.

Dodaj komentarz