Nabu X – Razer przedstawia przystępny smartband

Firma Razer zaprezentowała Razer Nabu X – dyskretną opaskę, która poinformuje o zdarzeniach w smartfonie, przeanalizuje dane dotyczące aktywności fizycznej, a także umożliwi bezpośrednią komunikację z innymi podobnymi urządzeniami. Wybrana grupa Razer Insiders może zakupić produkt już w tym miesiącu w cenie wynoszącej jedynie $19,99, a start oficjalnej sprzedaży nastąpi tej wiosny w cenie $49,99.

Podczas gdy prezentowana wcześniej Razer Nabu została wyposażona w ekran OLED, to prosta Razer Nabu X poinformuje o zdarzeniach zarejestrowanych przez smartfon za pomocą trzech kolorowych diod LED oraz wibracji. Obie opaski są kompatybilne z aplikacjami tworzonymi przez zewnętrznych deweloperów dostępnymi w Nabu Marketplace.

„Cena i skomplikowanie stanowią główne bariery wejścia dla nowych technologii – Razer Nabu X ma wyeliminować oba te problemy.” – komentuje Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Wzięliśmy wszystko to, co sprawiło, że Nabu jest doskonałą opaską: dyskretne powiadomienia, analizowanie danych dot. aktywności i komunikacja pomiędzy urządzeniami – i umieściliśmy to w przystępnej formie, czyli Nabu X. To podstawowa alternatywa dla Nabu – dostępna w wyjątkowo atrakcyjnej cenie i łatwa w użyciu.

Moduł sensora Nabu X zawiera dokładny akcelerometr, działający w oparciu o specjalne algorytmy i umożliwiający precyzyjne zbieranie danych swoich użytkowników. Silnik wibracyjny pozwoli na dyskretne powiadomienie o zdarzeniu, a trzy diody LED można spersonalizować zgodnie z preferencjami posiadaczy opaski. Moduł sensora jest odłączany, przez co można używać go w połączeniu z jednym z trzech kolorów paska: czarnym, białym i zielonym.

Delikatne gumowane wykończenie, wodoodporność oraz uniwersalny pasek podobny do tych, które są znane z tradycyjnych zegarków sprawiają, że opaska Razer Nabu X jest wyjątkowo komfortowa. Jest także łatwa w użyciu – jej obsługa jest możliwa również za pomocą naturalnych gestów, takich jak obrócenie nadgarstka, czy delikatne stuknięcie.

Osoby zainteresowane nowymi technologiami oraz fani Razera mogą skorzystać z ekskluzywnej ceny na zakup Nabu X – jedynie $19,99 – za pośrednictwem Insider, nowej platformy społecznościowej Razera. Więcej informacji oraz zapisy do Razer Insider można odnaleźć na stronie https://insider.razerzone.com/index.php. Więcej informacji o Razer Nabu X oraz o dostępności na: www.razerzone.com/nabu-x.

Więcej o Razer Nabu X

Razer Nabu X to kolejny – obok Nabu – przedstawiciel segmentu wearables w portfolio Razera. Pierwsza opaska zaprezentowana przez producenta została wyposażona w ekran wiadomości OLED, a najnowszy dodatek do serii, oznaczony symbolem X, powiadamia o wydarzeniach za pomocą dyskretnych diod LED.

Razer Nabu to wielokrotnie nagradzany produkt, który został po raz pierwszy zaprezentowany podczas CES 2014. Natychmiast zdobył przychylność oraz nagrodę „Best of CES” w głosowaniu „People’s Choice”, zgarniając 50% głosów i prześcigając przeszło 40 finalistów.

Porównanie Razer Nabu i Razer Nabu X

  Nabu Nabu X
Ekran powiadomień OLED X
Diody powiadomień LED X
Śledzenie kroków, kalorii, dystansu X X
Analiza snu X X
Liczenie czasu aktywności X X
Silnik wibracyjny X X
Rozpoznawanie gestów, np. obrotu dłoni X X
Alerty wiadomości i z aplikacji X X
Komunikacja band-to-band X X
Wymiana danych przy geście „piątki” X X
Wsparcie aplikacji zewnętrznych X X
MSRP (USD) $99.99 $49.99

Cena:

Ekskluzywna cena dla Insiderów: $19.99 Dowiedz się więcej na http://insider.razerzone.com

Regularna cena: $49.99 / EU €49.99

Dostępność:

Razerzone.com – 13. stycznia 2015

Świat – wiosna 2015

Specyfikacja:

  • Kompatybilna z: iOS – iPhone 5, 5S, 5C, 6, Android 4.3 lub nowszy
  • Litowo-polimerowa bateria pozwalająca na 5-7 dni pracy, 30 dni czuwania
  • Wodoszczelność klasy IP67, do 30 minut przy zanurzeniu 1m

Wyświetlanie i sensory:

  • 3 diody powiadomień LED
  • Akcelerometr
  • Cylindryczny silnik wibracyjny

Oprogramowanie:

  • Parowanie za pomocą Bluetooth o niskim poborze energii
  • Aplikacja Nabu X Utility do dopasowania i ustawień, przeglądania aplikacji i in.
  • Aplikacja Nabu X Fitness do monitorowania danych
  • Rosnący katalog aplikacji dla Nabu i Nabu X tworzonych przez niezależnych twórców.

Dodaj komentarz