ADATA: mocne uderzenie w nowym roku

ADATA szykuje potężną ofensywę w segmencie produktów dla graczy i sprzętowych entuzjastów. Wśród nowości, które zadebiutują w tym roku, są m.in.: dyski SSD NVMe, pamięci DDR4 z diodami LED oraz akcesoria dla złącza USB Type-C. Nowości, które trafią na rynek w 2016 roku, zostały przez firmę ADATA zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES. Wśród nich wyróżniają się podzespoły PC dedykowane graczom i overclockerom sprzętowym oraz najnowszej generacji akcesoria mobilne.

Pamięci DDR4 dla graczy

Należąca do ADATA marka XPG wzbogaciła się o wydajne pamięci z serii Dazzle. Ich unikalną cechą są diody LED, zatopione w aluminiowych, czerwono-czarnych radiatorach. Konstrukcja inspirowana jest agresywnym wzornictwem aut sportowych. Pamięci XPG Dazzle stworzone zostały z myślą o entuzjastach sprzętowych. Najwydajniejsze modele osiągają taktowanie rzędu 3866 MHz.

ADATA zaprezentowała również pierwsze pamięci XPG dedykowane dla gamingowych laptopów. Seria XPG S1 obejmuje moduły DDR4 w formacie SO-DIMM, pracujące z częstotliwością 2800 MHz, które dzięki zapisanym profilom XMP 2.0 znacznie ułatwiają overclocking.

Dyski SSD nowej generacji

W ofercie ADATA zadebiutowała nowa linia wydajnych, profesjonalnych dysków SSD. Wykorzystują one dwie kluczowe innowacje na rynku nośników półprzewodnikowych – pamięci 3D NAND flash oraz protokół NVMe.

Dysk ADATA SR1020SP PCIe Gen. 3 x4 oparty na kontrolerze Marvell oferuje odczyt/zapis danych na poziomie 2900/1300 MB/s – kilkukrotnie szybciej niż najwydajniejsze dyski SSD SATA 6 Gb/s. Natomiast dysk ADATA IM2P33880 ze złączem M.2, wyposażony w kontroler SMI, osiąga odpowiednio 1500 MB/s i 800 MB/s.

Dyski przenośne i akcesoria mobilne

W Las Vegas zaprezentowane zostały również inne produkty z najnowszego portfolio ADATA. Wśród nich są nowe modele przenośnych dysków twardych, w tym ADATA HD650X – zaprojektowany z myślą o konsoli XBOX One. Wymagający użytkownicy docenią nową linię zewnętrznych napędów SSD, które dzięki złączu USB Type-C, oferują transfer danych z szybkością do 500 MB/s. Wśród nich warte wspomnienia są modele spełniające wymogi normy IP68 (odporne na zalanie i zakurzenie). Pojawią się one w kilku wersjach pojemnościowych, oferując do 2 TB miejsca na dane.

Już na przełomie stycznia i lutego w sprzedaży dostępne będą akcesoria ADATA, dedykowane dla komputerów oraz smartfonów i tabletów marki Apple. Na CES 2016 zaprezentowane zostały m.in.: czytnik kart pamięci microSD/SD ze złączem Lightning i aplikacją iOS oraz certyfikowany przez Apple pendrive ADATA i-Memory UE710 – wyposażony zarówno w złącze Lightning, jak i złącze USB Type-C.

Dodaj komentarz