Acer wprowadza na rynek biznesowy notebook TravelMate X3

Firma Acer wprowadziła na rynek nową serię biznesowych notebooków TravelMate X3, zaprojektowaną dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. Pierwsze urządzenie z serii, 14-calowy notebook TravelMate X349, cechuje się nowoczesnym wyglądem matowej, aluminiowej obudowy, łącząc styl z zaawansowaną technologią. Obudowa Acer TravelMate X349 wykonana jest w całości z aluminium, wykończonym matowo z metalowymi wstawkami. Urządzenie waży jedynie 1,53kg i ma mniej niż 18mm grubości. Notebook wyposażono w procesor Intel Core szóstej generacji, do 8GB pamięci DDR4 i do 512GB SSD. Urządzenie oferuje żywotność baterii dochodzącą do 10 godzin1, umożliwiając pracę z dala od biura. Notebook TravelMate X349 dostępny jest z systemem Windows 10 Pro.

Do zastosowań profesjonalnych
14-calowy wyświetlacz notebooka TravelMate X349 oferuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) z obsługą technologii IPS2. Zawias umożliwia pochylenie ekranu o kąt 180 stopni i ułożenia go w pozycji poziomej. Dzięki temu, urządzenie sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań, na przykład do wyświetlania treści w małych grupach dyskusyjnych. Notebook TravelMate X349 wyposażono także w klawiaturę z podświetleniem LED. Klawiatura wyspowa (typu chiclet) zapewnia komfort i precyzję pisania, a szeroki Precision Touchpad ułatwia nawigację.
TravelMate X349 wspiera Skype for Business, umożliwiając zdalną komunikację bez zakłóceń i opóźnień za pomocą kamery 720p i dwóch mikrofonów. Z myślą o obsłudze urządzeń zewnętrznych, notebook TravelMate X349 wyposażono także w port USB typu C, który można połączyć ze stacją dokującą Acer USB typu C (dostępną oddzielnie), dzięki czemu możliwe jest podłączenie dwóch wyświetlaczy 4K oraz szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych za pomocą jednego kabla.
Wysoki poziom bezpieczeństwa
Wbudowany czytnik odcisków palców wraz z usługą Windows Hello zapewnia szybkie i bezpieczne logowanie oraz umożliwia odblokowanie urządzenia za dotknięciem palca. Układ zabezpieczający w standardzie Trusted Platform Module (TPM) 2.0 podnosi integralność platformy i zapewnia sprzętową ochronę haseł i kluczy szyfrowania. Notebook TravelMate X349 oferuje także oprogramowanie Acer ProShield Manager, czyli zestaw narzędzi bezpieczeństwa i zarządzania, umożliwiający zabezpieczenie poufnych danych, oraz Acer Office Manager, który pozwala specjalistom w dziedzinie IT na szybkie wdrażanie polityki bezpieczeństwa i monitorowanie wszystkich zasobów poprzez jeden interfejs.
Ceny i dostępność
Notebook TravelMate X349 będzie dostępny w Polsce we wrześniu 2016 w dwóch konfiguracjach:
  • Intel Core i5, 4GB DDR4, 128GB SSD w cenie 3599 PLN,
  • Intel Core i7, 8GB DDR4, 512GB SSD w cenie 4799 PLN.
Notebook TravelMate X349 zostanie zaprezentowany na stanowisku firmy Acer podczas konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference (WPC) 2016, odbywającej się w dniach od 10 do 14 lipca w Toronto, w Kanadzie.

Dodaj komentarz