IFA 2016: PHILIPS zaprezentuje najcieńszy monitor na świecie

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawi na targach IFA 2016 nowe modele do zastosowań profesjonalnych, jak i do użytku domowego. Targi odbędą się w dniach 2–7 września w Berlinie. PHILIPS zaprezentuje najcieńszy monitor na świecie, którego grubość wynosi zaledwie 5,2 mm. Ten 24-calowy model należący do serii C7 wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD, gwarantuje 90% pokrycia palety barw NTSC, zapewnia szerokie kąty widzenia i wykorzystuje technologię Flicker-free. Monitor charakteryzuje również bezramkowy design. Przedstawiciel serii C7 będzie dostępny w czwartym kwartale 2016 roku.

Największy zakrzywiony monitor 4K i 34-calowy 21:9 z QuadHD

Odwiedzający stoisko PHILIPS będą mieli okazję obejrzeć największy dostępny na rynku (40-calowy) zakrzywiony wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Monitor został wyposażony w bardzo cienką ramkę, zapewnia dużą przestrzeń roboczą oraz pozwala użytkownikowi jeszcze lepiej skoncentrować się na wyświetlanej treści. Odległości od krawędzi i środka ekranu pozostają równe – tym samym zmniejsza się konieczność ciągłego obracania głowy w celu dostrzeżenia detali na krańcach wyświetlacza. Wykończona szkłem powłoka oraz ultracienka ramka powodują, że obraz jest jeszcze bardziej realistyczny.

Na targach zostanie przedstawiony również 34-calowy model z nadchodzącej serii X7 z ultracienką ramką 21:9. Nowy monitor Quad HD z możliwością regulacji wysokości oraz wbudowanymi głośnikami DTS ukaże się jeszcze w tym roku.

 

Technologia UltraColor

Na targach IFA 2016 zadebiutują również monitory z technologią UltraColor wprowadzające nową jakość w wyświetlanej palecie kolorów.  Pokrycie 85%–95% palety NTSC w odróżnieniu od 72% w innych monitorach powoduje, że kolory są jeszcze bardziej zbliżone do realistycznych, a użytkownik może cieszyć się naturalnymi odcieniami zieleni, żywą czerwienią i głębią niebieskich barw.

W przeciwieństwie do innych technologii zmieniających balans bieli tylko programowo, UltraColor pozwala na bezpośrednie sterowanie ciekłymi kryształami w panelu na poziomie chemicznym –  komentuje Stefan Sommer, Director Marketing & Business Management w MMD.

Technologia UltraColor zostanie przedstawiona na IFA 2016 w rozmaitych modelach m.in. z serii C7, dostępnej jeszcze w 2016 r.

Większe bezpieczeństwo z kamerą pop-up

Odwiedzający zainteresowani ochroną bezpieczeństwa w sieci będą mieli okazję poznać bliżej monitor z wysuwaną (w zależności od potrzeb użytkownika) kamerą internetową. 27-calowy model uniemożliwia hakerom dostęp do podglądu przestrzeni biurowej za pośrednictwem kamery.

 

Dodaj komentarz