XPG Flame: nowe pamięci DDR4 dla graczy już dostępne w Polsce

ADATA wprowadziła na polski rynek linię pamięci DDR4 XPG Flame, skierowaną do wymagających entuzjastów sprzętowych oraz do graczy. Mogą po nie sięgnąć zarówno fani komputerów desktop jak i użytkownicy laptopów. XPG Flame to pierwsze pamięci DDR4 w ofercie ADATA, które są dostępne zarówno w modułach U-DIMM (288-pin) oraz SO-DIMM (260-pin). Dzięki temu można je zainstalować nie tylko w stacjonarnych komputerach klasy desktop, ale również w laptopach – tak aby stosunkowo niskim kosztem poprawić ich wydajność. Moduły SO-DIMM pasują również do niewielkich maszyn typu SFF (Small Form Factor).

Dla entuzjastów i graczy może mieć znaczenie wysoki potencjał podkręcania nowych pamięci XPG Flame. Ich konstrukcja bazuje na 10-warstwowym PCB o czarnym kolorze oraz wysokiej jakości chipach. Za odprowadzanie ciepła odpowiada niskoprofilowy radiator z charakterystycznym dla serii Flame motywem ognia. Moduły U-DIMM mają 33 mm wysokości, a moduły SO-DIM 30 mm. W przekroju, ich grubość wraz z radiatorem to zaledwie 7,5 mm.
Dedykowane dla komputerów klasy desktop pamięci DDR4 dostępne są w pojedynczych modułach o pojemności 4, 8 oraz 16 GB i prędkości od 2400 do 3000 MHz. Moduły dla notebooków oraz maszyn SFF można będzie nabyć w identycznych wersjach pojemnościowych, w wariantach o prędkości od 2400 do 2800 MHz. Wszystkie modele oferują pełne wsparcie dla profili Intel XMP 2.0, co pozwala na wygodną optymalizację ich pracy i bezpieczne przetaktowanie.
Wszystkie pamięci z linii XPG Flame objęte są wieczystą gwarancją producenta – firmy ADATA. Moduły DDR4 U-DIMM są już dostępne w polskich sklepach, a SO-DIMM pojawią się wkrótce. Przykładowe ceny sugerowane desktopowych DDR4 z linii XPG Flame to:
• XPG Flame DDR4-2800 4 GB – 109 złotych brutto
• XPG Flame DDR4-2800 8 GB – 169 złotych brutto
• XPG Flame DDR4-2800 16 GB – 399 złotych brutto

Dodaj komentarz