SteelSeries Arctis – nowa linia produktów, która obala gamingowe stereotypy

SteelSeries rozpoczyna sprzedaż nowej linii produktów – Arctis. Debiutanckie propozycje zrewolucjonizują dotychczasowe oblicze gamingowego sprzętu audio. Dzięki zastosowaniu oryginalnej stylistyki oraz innowacyjnych technologii, Arctis pokazuje, jak słuchawki dla graczy powinny brzmieć, wyglądać oraz jaki zapewniać komfort użytkowania. SteelSeries zakwestionowało obecnie obowiązujące trendy na rynku sprzętu audio dla graczy i rzuciła wyzwanie powszechnie panującemu stereotypowi słuchawek gamingowych.

Duński producent składa obietnicę, że słuchawki Arctis zagwarantują użytkownikom:

  • Świetną jakość dźwięku zarówno w grach, w trakcie słuchania muzyki, jak i podczas oglądania filmów,
  • Przyszłościowy projekt i ponadczasowy styl zamiast wyglądu jak wielkogabarytowe zabawki,
  • Mikrofon, który zapewni wyjątkowo przejrzystą i naturalnie brzmiącą komunikację głosową,
  • Najwyższą technologię zastosowaną w każdym modelu z linii produktów.

Arctis to nie tylko słuchawki gamingowe. To rewolucja w świecie graczy – komentuje Ehtisham Rabbani, CEO w SteelSeries. – Tworząc nowy sprzęt audio, chcieliśmy zaprezentować świeżą perspektywę, której oczekiwali klienci. Inne marki zbyt długo starały się odwrócić uwagę graczy oferując im nic nie znaczące opcje i dodatki, sztucznie zwiększając cenę zestawów słuchawkowych. My oferujemy sprzęt gamingowy najwyższej jakości – dodaje Rabbani.

Najlepszy dźwięk i mikrofon na rynku gamingowym

SteelSeries, przekonane, że gracze powinni mieć wpływ na dobór cech i rozwiązań, stworzyło produkty odpowiadające potrzebom i preferencjom użytkowników. Producent postawił na wysoką jakość wszystkich podzespołów, wyznaczając nowy standard doskonałości poprzez wykorzystanie flagowych przetworników firmy oraz zastosowanie nowych mikrofonów ClearCast w całej linii produktów.

Każdy komplet słuchawek Arctis wyposażony jest w wielokrotnie nagradzany zestaw audio od SteelSeries, dotychczas wykorzystywany w słuchawkach wartych ponad 1 500 PLN. Potężne przetworniki o czystej barwie dźwięku, w połączeniu z dźwiękiem przestrzennym w systemie 7.1, pozwolą graczom maksymalnie wczuć się w otoczenie gry.

Wszystkie modele z linii Arctis otrzymają przeprojektowany, wysuwalny, dwukierunkowy mikrofon o nazwie ClearCast. Nowy owoc badań SteelSeries charakteryzuje się maksymalną redukcję szumów, która zapewnia przejrzystą komunikację głosową, koncentrującą się wyłącznie na wypowiedziach użytkownika. W trakcie rozmowy akustyczny mikrofon wyeliminuje praktycznie wszystkie,

otaczające gracza, zakłócenia.

Nawet najbardziej popularne na rynku słuchawki gamingowe posiadają mikrofon, który w najlepszym wypadku jest przeciętny – komentuje Ehtisham Rabbani. – Uważamy, że dotychczasowe podejście rynku słuchawkowego jest błędne, więc zakwestionowaliśmy ich punkt widzenia. Zastosowaliśmy taki rodzaj mikrofonu, który w końcu spełni oczekiwania graczy – dodaje CEO SteelSeries.

Komfort bez ograniczeń

SteelSeries zakwestionował rozwiązania wykorzystywane w tworzeniu obudowy słuchawek. Rezultatem zmiany podejścia jest zastosowanie zamortyzowanych taśm, identycznych z tymi używanymi w goglach narciarskich oraz miękkich poduszek w nausznikach, dedykowanych do tej pory wyłącznie sprzętom sportowym, tworzonym przez firmę AirWave.

Inspirowaliśmy się rozwiązaniami stosowanymi przez sportowe marki i zastosowaliśmy elementy sprawdzające się w wyjątkowo stresujących sytuacjach – tłumaczy Ehtisham Rabbani, CEO w SteelSeries. – Ekskluzywne materiały firmy AirWeave łączą w sobie zdolność oddychania i odprowadzania wilgoci, znaną z tkanin wykorzystywanych przez sportowców. Zabezpieczone zostały skórą o wysokiej jakości. Połączyliśmy w ten sposób najlepsze rozwiązania ze świata sportu i gamingu – dodaje Rabbani.

Każdy zestaw słuchawkowy Arctis posiada nowatorską konstrukcję wykorzystującą zawieszenie gogli narciarskich. Produkty wyposażone są w regulowany i odpinany pałąk, który potrafi dostosować się do każdego rozmiaru i kształtu głowy, gwarantując użytkownikowi maksymalny komfort. Opatentowana konstrukcja równomiernie rozkłada ciężar słuchawek na całej górnej części głowy i zapobiega tworzeniu się nieprzyjemnych punktów ucisku nawet po dłuższym okresie użytkowania.

Świętowanie nowej generacji graczy 

SteelSeries, tworząc nową linię produktów, pragnęło podkreślić, że gracze to dynamiczne osoby posiadające różną osobowość oraz krąg zainteresowań. Arctis wychodzi naprzeciw jednostkowym wymaganiom i zapewnia użytkownikom możliwość dostosowania i personalizacji słuchawek dzięki eleganckiemu, wymiennemu płótnu.

Gry nie definiują graczy – twierdzi Rabbani. – Arctis też nie chce tego robić. Oferujemy czysty materiał, który pozwoli użytkownikom wyrazić siebie i samodzielnie zdecydować, co dla nich oznaczają gry – komentuje CEO u duńskiego producenta.

Wielokrotnie nagradzana konstrukcja zawieszenia SteelSeries, znana z zestawu Siberia oraz wprowadzone taśmy z gogli narciarskich sprawiają, że słuchawki Arctis stają się spersonalizowane. Duński producent oferuje graczom wiele wzorów pałąków, stworzonych przez współpracujących z nami artystów. Są one do nabycia wyłącznie w oficjalnym sklepie producenta SteelSeries.com.

Wyjątkowy wybór

Linia produktów Arctis posiada trzy wyjątkowe zestawy słuchawkowe, oferujące wyjątkowy komfort użytkowania i ekstremalną wydajność. Nowy sprzęt SteelSeries różni się wyłącznie dodatkowymi funkcjami, które gracz dobiera w zależności od preferencji, a nie podstawowymi podzespołami.

Arctis 3 przewyższa wszystkie inne słuchawki gamingowe w tej klasie produktu. Analogowy, przewodowy headset, wyposażony w dźwięk przestrzenny w systemie 7.1, jest w pełni kompatybilny z PC, Mac, Xbox, PlayStation, urządzeniami mobilnymi i VR.

Arctis 5 to przewodowe, podświetlane słuchawki z opcją dostosowywania illuminacji Prism RGB oraz kablem ze złączem USB z funkcją ChatMix, zapewniającą szybki dostęp do komunikacji głosowej w grze. Wyposażone w DTS Headphone: X 7.1 Digital Surround, Arctis 5 są wieloplatformowe i bez najmniejszego problemu umożliwiają graczom przełączenie się ze złącza USB w komputerze na złącze 3,5mm w laptopie czy tablecie.

Wolne od opóźnień, bezprzewodowe Arctis 7 także wyposażono w DTS Headphone: X 7.1, panel Chat Mix znajdujący się na słuchawce oraz pałąk posiadający w pełni oplecione zawieszenie gogli narciarskich. Dzięki zrównoważonej łączności bezprzewodowej o niskiej latencji, akumulatorowi zapewniającemu 15-godzinny tryb pracy i zasięgowi działania wynoszącemu ponad 12 metrów, Siódemka jest idealnie zaprojektowana do wielogodzinnej rozgrywki.

SteelSeries Arctis 3, Arctis 5 i Arctis 7 są dostępne w ofercie „Best Buy” za 79,99, 99,99 lub 149,99 dolarów na oficjalnej stronie producenta. Sprzęt już wkrótce pojawi się u polskich sprzedawców.

Więcej informacji na temat najnowszych słuchawek dla graczy oraz innych akcesoriów do gier sygnowanych marką SteelSeries znajduje się na www.SteelSeries.com.

Filmiki przedstawiające produkt oraz galeria zdjęć do pobrania (wysoka rozdzielczość):

https://we.tl/fyT8YTl0Ge – zdjęcia

https://we.tl/YpiP4wjJjn – filmy

Arctis 3 Arctis 5 Arctis 7
 

 

 

Wyposażenie standardowe

Mocowanie z certyfikowaną taśmą narciarską
Auto-dopasowujący się do kształtu głowy pałąk
Poduszki AirWeave
Mikrofon SteelSeries ClearCast
Zaawansowane sterowniki audio
Wieloplatformowe – PC, Konsole, VR i urządzenia mobilne
Kontrola głośności na słuchawce
Port jack do udostępniania sygnału
Oprogramowanie SteelSeries Engine – profile, ustawienia EQ, ustawienia mic+
Arctis 3 Arctis 5 Arctis 7
Cechy szczególne Analogowe przewodowe Podświetlane Przewodowe Bezprzewodowe
SteelSeries 7.1 Surround Sound DTS: X 7.1 Surround Sound DTS: X 7.1 Surround Sound
W połowie opleciony taśmą narciarską pałąk W połowie opleciony taśmą narciarską pałąk W pełni opleciony taśmą narciarską pałąk
ChatMix sterowany przez USB Bezprzewodowe,
bez opóźnień
Prism RGB Oświetlenie ChatMix sterowany na słuchawce
15 godzin działania
na baterii
Bezprzewodowy zasięg 12 metrów
Cena 399 PLN 479 PLN 749 PLN

Dodaj komentarz