PHILIPS przedstawia monitory z wysuwaną kamerą internetową

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia serię monitorów z kamerą internetową, wysuwaną w zależności od potrzeb użytkownika. James Comey, Dyrektor FBI, podczas jednego z ostatnich wystąpień, zarekomendował wybrane sposoby na zwiększenie ochrony prywatności użytkowników w sieci, a jednym z nich było zasłonięcie kamery internetowej. Odkryte kamerki mogą stanowić łatwe źródło dostępu dla hakerów, umożliwiając chociażby szpiegostwo przemysłowe.

Wielu użytkowników komputerów zdaje sobie sprawę z tego, jak niezabezpieczona kamera internetowa może zagrażać ich prywatności. Znanym powszechnie przykładem jest chociażby zakryta taśmą klejącą kamera w laptopie należącym do Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka.

Aktualnie, dysponujemy jednak zdecydowanie bardziej wyszukanymi sposobami na zabezpieczenie kamery niż wykorzystanie w tym celu taśmy klejącej, szczególnie w komputerach stacjonarnych. Najnowsza seria monitorów PHILIPS, skierowana do zastosowań biznesowych, przedstawia 27-, 24- oraz 22-calowe modele wyposażone we wbudowaną kamerę internetową, wysuwaną w zależności od bieżących potrzeb użytkownika. Za pośrednictwem jednego przycisku z  łatwością można schować i ponownie wysunąć kamerę. Podczas aktywnego korzystania z kamery internetowej, chociażby w czasie rozmowy online, kamera jest wysunięta. Gdy konferencja dobiega końca, kamera znika wewnątrz monitora, uniemożliwiając szpiegostwo potencjalnym hakerom.

Stworzyliśmy proste rozwiązanie, polegające na ręcznej kontroli kamery internetowej, które uniemożliwia hakerom dostęp do podglądu za jej pośrednictwem. W dzisiejszych czasach, wideokonferencje w wielu firmach są podstawowym instrumentem komunikacji biznesowej. Jednocześnie, mogą zostać wykorzystane jako narzędzia w szpiegostwie przemysłowym. Proste, a zarazem skuteczne rozwiązanie w monitorach PHILIPS, poprawia bezpieczeństwo i warunki pracy użytkowników – komentuje Thomas Schade, wiceprezes MMD w Europie.

Tak jak w przypadku innych monitorów marki PHILIPS skierowanych do profesjonalistów, monitory z wysuwaną kamerą zostały wyposażone w funkcje zwiększające produktywność użytkowników.

Ultracienkie ramki maksymalizują powierzchnię wyświetlanego obrazu, w rezultacie zapewniając bardziej jednolitą przestrzeń roboczą w przypadku ustawienia obok siebie większej liczby monitorów.

Monitor umożliwia stworzenie połączenia łańcuchowego, które pozwala na podłączenie wielu urządzeń za pośrednictwem jednego typu złącza. Struktura okablowania wykorzystująca jedno połączenie DisplayPort zapewnia konfigurację systemu w bardziej uporządkowany sposób. Kluczową zaletą konfiguracji kilku monitorów jest zwiększona produktywność i  znacznie łatwiejsza praca wielozadaniowa.

Wydajność wspierająca ekologię

Wykorzystana w najnowszych monitorach PHILIPS, technologia PowerSensor wykrywa obecność użytkownika przed monitorem, a następnie obniża poziom jasności ekranu, gdy użytkownik odchodzi od biurka. Innowacyjne czujniki sprawiają, że zużycie energii jest utrzymywane na jak najniższym poziomie.  Zastosowana technologia może zmniejszyć koszty zużycia prądu nawet o 80%, przedłużając równocześnie żywotność wyświetlacza. Monitor wyprodukowano w 85% z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Gwarancja i cena:

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitorów wynosi:

272B7QPTKEB – 2529 zł

241B7QPJKEB – 1079 zł

221B7QPJKEB – 939 zł

Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Seria monitorów z wysuwaną kamerą internetową będzie dostepna w listopadzie 2016 r.

Specyfikacja techniczna:

 

Model PHILIPS 272B7QPTKEB PHILIPS 241B7QPJKEB PHILIPS 221B7QPJKEB
Typ panelu LCD IPS
Typ podświetlenia System W-LED
Rozmiar panelu 68,5 cm / 27 cali 60,5 cm / 23,8 cali 54,6 cm / 21,5 cali
Natywna rozdzielczość 2560 x 1440 @ 60 Hz 1920 x 1080 @ 60 Hz
Kąty widzenia 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Maksymalna jasność podświetlenia 350 cd/m² 250  cd/m²
Kolory wyświetlacza 16,7 miliona kolorów (True 8 Bit) 16,7 miliona kolorów
Typowy współczynnik kontrastu 1 000 : 1
Funkcje poprawy obrazu SmartImage
Udogodnienia ·         Wbudowane głośniki 2 x 2W

·         Wysuwana kamera internetowa: 2.0 megapikseli, z mikrofonem i wskaźnikiem LED

·         Funkcje: SmartImage, Input, PowerSensor, Menu, Wyłącznik

·         Oprogramowanie SmartControl

·         Złączę na linkę Kensington

·         Montaż VESA (100 x 100 mm)

·         Obsługa funkcji Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Złącza obrazu oraz audio ·         USB: USB 3.0 x 3 (1 z funkcją szybkiego ładowania)

·         Wejście sygnału: VGA (analog), DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 x1, HDMI 1.4

·         Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

·         Wejście/wyjście audio: Wejście PC Audio, Wyjście na słuchawki

 

·         USB: USB 3.0 x 3 (1 z funkcją szybkiego ładowania)

·         Wejście sygnału: VGA (analog), DisplayPort 1.2, HDMI 1.4

·         Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

·         Wejście/wyjście audio: Wejście PC Audio, Wyjście na słuchawki

 

Certyfikaty i atesty ·         CE Mark, FCC Class B, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, UKRAINIAN, ICES-003 ·         CE Mark, FCC Class B,
SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, UKRAINIAN, ICES-003, SASO, KUCAS

Dodaj komentarz