Zgrabny i szybki – przenośny SSD Transcend również jako napęd OTG

Firma TRANSCEND prezentuje przenośny dysk SSD na interfejs USB, dedykowany wymagającym użytkownikom urządzeń Android, Mac i PC – ESD220C. ESD220C charakteryzuje się bardzo małymi rozmiarami, nieosiągalnymi dla tradycyjnych dysków 2,5” oraz eleganckim wyglądem. Jest on szerokości i wysokości karty płatniczej. Ponadto nie zachodzi w nim ryzyko uszkodzenia danych podczas transportu. Talerzowe dyski przenośne o wzmocnionej konstrukcji wprawdzie są wytrzymałe, jednak ze względu na brak elementów ruchomych, SSD jest jeszcze pewniejszym nośnikiem. Jego obudowa została wykonana z materiału odpornego na zarysowania, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania będzie wciąż prezentował się stylowo.

Kolejną przewagą SSD nad tradycyjnymi dyskami jest znacząco wyższa szybkość transferu danych. W przypadku ESD220C jest to 410 MB/s dla odczytu oraz 400 MB/s dla zapisu danych. Duże ilości zdjęć w formacie RAW czy filmy w rozdzielczości 4K skopiują się na tego typu urządzenie zdecydowanie szybciej może być to istotnym aspektem dla osób sporo podróżujących. Dodatkowo ewentualna edycja filmów bezpośrednio na dysku przenośnym będzie komfortowa.

Dysk łączy się z komputerem za pomocą przewodu z popularną końcówką USB 3.0 typu A. Warto jednak nadmienić, że został on wyposażony w złącze USB typu C. Wystarczy, aby użytkownicy najnowszych komputerów typu Mac czy nowszych urządzeń Android zaopatrzyli się w przewód z wtyczką typu C po obu stronach, by cieszyć się funkcjonalnością ESD220C (może on pracować jako urządzenie OTG).

Specyfikacja

 

Przenośny dysk SSD ESD220C
Wymiary 77 x 55,7 x 9,6 mm
Waga 52 g
Złącze urządzenia USB 3.0 typu C
Dołączony przewód sygnałowy USB 3.0 typu A
Kości pamięci TLC NAND Flash
Temperatura eksploatacji Od 0°C do 70°C
Dostępne warianty pojemnościowe 120 GB, 240 GB i 480 GB
Maksymalna prędkość odczytu danych 410 MB/s
Maksymalna prędkość zapisu danych 400 MB/s
Dodatkowe oprogramowanie TRANSCEND Elite (tylko dla systemów Windows)
Gwarancja 3 lata

           

Cena i gwarancja

 

Sugerowane ceny dysków ESD220C:

  • 120 GB – 300 PLN
  • 240 GB – 500 PLN
  • 480 GB – 940 PLN

Urządzenia wkrótce trafią do sprzedaży.

Gwarancja ESD220C jest trzyletnia.

Dodaj komentarz