Nowości ze świata Inteligentnych Domów

W miniony weekend na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się kolejna już edycja AUDIO VIDEO SHOW. W tym roku wystawa była połączona z Targami Smart Home, co do których mieliśmy wielkie oczekiwania  i na które wybraliśmy się z wielką energią! Projekt Zero2 zawsze stara się być “na czasie” z nowinkami technologicznymi,  dlatego wzięliśmy udział w takim wydarzeniu. Ku naszemu zaskoczeniu, rozczarowanie nastąpiło bardzo szybko. Po dotarciu na miejsce… W strefie “Inteligentny Dom” było tylko kilku wystawców, co na tej rangi Targi i widoczne banery oraz zaproszenia ( jak widać na powyższym zdjęciu) jest bardzo niemiłym zaskoczeniem. Oczekiwaliśmy minimum kilkudziesięciu firm w tym na pewno czołowych producentów, którzy chcą się pochwalić nowymi rozwiązaniami.

Wbrew pierwszemu wrażeniu na duży plus przemówiły do nas firmy oraz ich stoiska.Miło nas zaskoczyły swoją ofertą 🙂 Na Targach Smart Home pojawiło się kilka naprawdę innowacyjnych i ciekawych produktów.
Do jednych z nich na pewno możemy zaliczyć stworzenie bardzo intuicyjnej aplikacji do sterowania wszystkimi funkcjami w domu przez Grenton. Zaliczyć do nich możemy między innymi: temperaturę, światła, monitoring, rolety. Nie dość, że całą kontrolę mamy w jednym miejscu, to aplikację możemy jeszcze dodatkowo spersonalizować i dostosować do swoich potrzeb. Działa ona w dwóch systemach: Android i iOS. Aplikacja Grenton posiada technologię One Button. Jest to inteligentny przycisk, który uruchamia tę funkcję, która akurat jest Ci potrzebna. Na przykład jesteś na tarasie i wtedy zostaną uruchomione lampy w ogrodzie. Ta aplikacja jest po prostu WOW! 😉
image3.jpg
image15.jpg
Kolejnym produktem, który skradł nasze serca to włączniki tworzone przez Anigmo. Łączą one w sobie rewelacyjną funkcjonalność z designerskim wyglądem ! 🙂 Co ciekawe można je zamontować pod szkłem, ceramiką czy drewnem. Dodatkowo wykończyć je można prawie każdym materiałem, dlatego powstaje wiele designerskich i innowacyjnych produktów. Produkty te zwracają uwagę głównie ze względu na unikatowość wzorniczą, co przyciąga wielu klientów, którzy cenią użyteczność z estetycznym wyglądem. Skupmy się jednak trochę na funkcjach włączników. Anigmo znajduje się w czołówce technologii ściemniania, zarówno lamp napięcia jak i tych niskonapięciowych, co pozwala sterować oświetleniem “niewymienialnych” modułów LED i świetlówek kompaktowych. Fajnie byłoby mieć takie urządzenia u siebie w domu… 😉
image17.png
Warto też wspomnieć, że jest to firma, która należy do większego dystrybutora jakim jest Idea Projekt Produkt. W jego ofercie znajdziemy też:
  • HDL – światowy lider w zakresie systemów kontroli, zarządzania  i automatyzacji budynków.
  • BLUMOTIX –  projektowanie oraz produkcja przycisków, paneli dotykowych oraz urządzeń do automatyki budynkowej zgodnej ze standardami KNX.
  • ENERTEX BAYERN – projektowanie technologiczne oraz produkcja elektroniki dla najbardziej wymagających klientów.
  • INTERRA – projektowanie oraz produkcja urządzeń automatyki domowej zgodnych ze standardem KNX.
image9.png
Na targach “Inteligentnego Domu” bardzo spodobały nam się dotykowe panele firmy Ampio. Uwagę naszą przykuły najnowsze produkty tej marki, czyli panele sensorowe wykonane z aluminium i szkła. Odpowiedzialne są one za sterowanie systemem automatyki budynku jednocześnie będąc wyjątkowym elementem wyposażenia wnętrza. Panele te powstały w 2 wersjach: MDOT-M14ALU ( jest to 14 polowy panel z klawiaturą numeryczną) oraz MDOT-M4ALU ( panel 4 polowy). Posiadają one taką samą funkcjonalność, ale różnią się wielkością i ilością pól dotykowych. Ciekawostką może być to, że sami dobieramy sobie kolory podświetleń pól sensorowych oraz to że można do nich podłączyć do 6 cyfrowych czujników temperatury. Panele te również mają wbudowane dźwiękową sygnalizację alarmów.Robią ogromne wrażenie ! Systemy Ampio są niezwykle funkcjonalne oraz intuicyjne w sterowaniu.
image2.png
image8.png
Produkty z firmy NETATMO zrobiły na nas duże wrażenie, ale jeden przykuł naszą uwagę szczególnie. Była to kamera wewnętrzna z rozpoznawaniem twarzy. Urządzenie to wykrywa nieznane osoby. Dodatkowo jeśli nie identyfikuje danej osoby to natychmiast wysyła alarm ze zdjęciem twarzy oraz nagranym wideo. Wystarczy mieć aplikację na swoim telefonie. Ogromnym plusem urządzenia jest także funkcja wykrywania przez nie innych alarmów, na przykład takich jak bezpieczeństwa czy dymu, wtedy także wysyła powiadomienie na twój smartphone. Dzięki rozpoznawaniu twarzy, kamera będzie nagrywać i alarmować tylko o nieznajomych osobach. Taka kamera sprawia, że żyjemy bez stresu i w większym komforcie bez zastanawiania się nad naszym bezpieczeństwem… Wydaje się to naprawdę warte uwagi.
image1.png
image7.png
W strefie Smart Home znalazło się także urządzenie  F-Secure SENSE, czyli router który zabezpiecza wszystkie połączone z nim urządzenia. Może to być telefon, komputer, ale także lodówka czy pralka! Na targach przedstawiono urządzenie z trójwarstwową ochroną antywirusową, która chroni wszystkie podłączone do niego urządzenia zarówno w domu jak i poza domem. Dodatkowo dzięki aplikacji SENSE możesz mieć kontrolę nad ochroną swoich urządzeń również kiedy jesteś poza domem.Każdy kto myśli o smart home, powinien też mieć na uwadze ich ochronę. Duży plus od nas dla F-Secure SENSE.
image12.png
image13.png
Znaleźliśmy też przeciekawy (!!!) produkt dla fanów idealnej jakości dźwięku. Są to Niewidzialne głośniki – Stealth Acoustic z DATA GROUP. Z nowości, które ostatnio pojawiły się z ich strony to flagowy głośnik LRX85. Jest to największy głośnik premium i jest on oczywiście niewidoczny. 🙂 To jest właśnie wyznacznik tej firmy. Tworzą urządzenia które są wbudowywane w ściany czy sufity i mogą być wykończone na wiele sposobów. Do wyboru są wszystkie rodzaje farb, tapety, cienkie tkaniny czy okleiny drewniane. Wróćmy jednak do głośnika LRX85… Ma on bardzo dużą moc, bo aż 300 Watt RMS. Posiada 3 niezależne restartujące się moduły oraz wykonany jest z dwupłytowej technologii.Brzmi dobrze? Na pewno świetnie słychać. 😉
image5.gif
Podsumowując:
Udział w AUDIO VIDEO SHOW, które było połączone z Targami Smart Home oceniamy jako pozytywne doświadczenie. Było naprawdę wiele ciekawych nowości produktowych. Nie jesteśmy jednak audiofilami, a te Targi w tym roku były zdecydowanie dla nich. Branża Smart Home jest jedną z naszych ulubionych, więc zapewne pojawimy się na kolejnej edycji ! 🙂

Dodaj komentarz