TrueLife Care Q5 – mierz temperaturę w kilka sekund

Przeziębienie czy grypa może dorwać każdego. O ile w przypadku osób dorosłych mierzenie temperatury nie jest żadnym problemem, jednak jeśli chodzi o dzieci może być inaczej. Standardowe termometry rtęciowe czy cyfrowe potrzebują kilkudziesięciu sekund na odczytanie pomiaru. Termometr TrueLife Care Q5 odczytać temperaturę w mniej niż sekundę!

Zawartość 

Po otwarciu pudełka termometru TrueLife Care Q5 nie znajdziemy zbyt dużo, ponieważ poza samym termometrem zestaw uzupełnia dokumentacja mówiąca o tym jak konserwować urządzenia, baterię pastylkową oraz podstawkę na samo urządzenie. 

Wygląd i jakość wykonania

Termometr TrueLife Care Q5 jest małym i poręcznym przyrządem wykonanym z tworzywa sztucznego. Na samym urządzeniu znajdziemy tylko jeden przycisk za pomocą, którego rozpoczynamy proces mierzenia temperatury oraz przejrzysty i duży ekran. Miejsce na baterię znajduje się od odwrocie. 

Czujnik odpowiedzialny za mierzenie temperatury znajdziemy oczywiście na końcu termometru TrueLife Care Q5. Urządzenie korzysta z technologii podczerwieni. Końcówka jest ściągana, przez co możemy mierzyć temperaturę na dwa sposoby – na czole oraz we wnętrzu ucha. 

Termometr w praktyce 

Tak jak wcześniej wspomniałem ten bezdotykowy termometr TrueLife Care Q5 korzysta z technologii podczerwieni. Pomiary są szybkie i dokładne. Szybkość jest szczególnie przydatna, kiedy chcemy zmierzyć temperaturę u dziecka. Klasyczne termometry mierzą temperaturę przez kilkadziesiąt sekund, a w przypadku modelu Care Q5 trwa to około sekundy. Zakres pomiaru wynosi od 32,0 °C – 42,9 °C.

Proces uruchamiania pomiaru jest niezwykle prosty. Na obudowie znajdziemy jeden przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie procesu. Wystarczy skierować termometr na czoło lub włożyć do ucha i nacisnąć przycisk. Z racji swoich niewielkich rozmiarów termometr TrueLife Care Q5 świetnie sprawdza się w podróży. 

Kolorowy wyświetlacz LCD swoją barwą sygnalizuje nam temperaturę – jeśli ta jest odpowiednia świeci się na zielono. Stan podgorączkowy sygnalizowany jest żółtym kolorem. Jeśli osoba, u której mierzymy temperaturę ma gorączkę termometr TrueLife Care Q5 wydaje z siebie dźwięk, a jego wyświetlacz świeci na czerwono.

Według danych producenta maksymalne odchylenie pomiaru to ± 0,2 °C. Po porównaniu wyników z termometrem cyfrowym mogę potwierdzić, że zapewnienia producenta są prawdziwe. Jeśli urządzenie znajduje się w trybie oszczędzania energii pokazuje temperaturę pokojową. Po włączeniu termometru na wyświetlaczu pojawi się ostatni pomiar. 

Jeśli chodzi o pobór energii, to jak można przeczytać na stronie producenta jedna bateria starczy na około 40 000 pomiarów. 

Podsumowanie

Szybkie mierzenie temperatury, zwłaszcza w przypadku dzieci, jest niezwykle ważne. Pozwala ono na natychmiastową reakcję w celu zbicia gorączki. Pomiar trwający mniej niż sekundę tak jak w przypadku TrueLife Care Q5 jest dokładnie, przez co termometr jest godny polecenia. 

Dodaj komentarz