Optoma prezentuje projektory o odświeżaniu 240 Hz – UHD30 i UHD42

Optoma rozszerzyła swoją ofertę o dwa nowe projektory do gier i domowej rozrywki – UHD30 i UHD42 4K UHD. Jest to propozycja dla tych, którzy chcą cieszyć się obrazem wysokiej jakości w domowym zaciszu. Urządzenia te wyświetlają obraz w rozdzielczość Ultra HD 4K. To ponad 8 milionów pikseli, cztery razy więcej niż w przypadku jakości Full HD. Dzięki temu osoby korzystającego ze sprzętu Optoma zyskują jeszcze ostrzejszy i żywy obraz, a także bogatszą paletę kolorów.

Nowe projektory UHD30 i UHD42 4K UHD zostały bardzo dobrze przyjęte podczas prezentacji na ISE 2020. Są one idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy szukają inteligentnego sprzętu. Nowe modele są pierwszymi na świecie projektorami do gier i domowej rozrywki, które posiadają odświeżanie na poziomie 240 Hz. Ich opóźnienie wejściowe to zaledwie 15,7 ms. Przekłada się to bezpośrednio na większą płynność oraz responsywność podczas gry, co pozwala graczom mieć większe szanse na celne trafienie i wygraną – skomentował Kishan Mistry, Senior Product Manager w Optoma.

 

Oba projektory posiadają wbudowane głośniki o mocy 10W, które zapewniają doskonały dźwięk. Urządzenia te są wyposażone w dwa wejścia HDMI umożliwiające łatwe podłączenie projektora do laptopa, komputera PC, odtwarzacza Blu-Ray lub multimedialnego czy konsoli do gier.

UHD42 posiada również 1,3-krotny zoom i pionowe przesunięcie obiektywu, co pozwala na dostosowanie obrazu do indywidualnych potrzeb. Oba modele można również przekształcić w inteligentny projektor podłączając do nich przystawkę Google Chromecast™, Amazon Fire TV lub Apple TV. Umożliwia to wygodne strumieniowanie filmów lub gier.

 

Pełna specyfikacja techniczna projektorów UHD30 i UHD42, wraz z broszurami informacyjnymi i zdjęciami produktów oraz informacje na temat pełnej gamy produktów marki Optoma, jest dostępna na stronie www.optoma.pl

 

Kluczowe cechy modeli UHD30 i UHD42

  • Rozdzielczość 4K UHD – kompatybilność z HDR i HLG
  • Jasność 3400 ANSI lumenów
  • Obsługa rozdzielczości 1080p w 240 Hz dla bardzo płynnej rozgrywki i opóźnienia wejściowego (input lag) na poziomie 15,7 ms
  • Łatwa instalacja – 1,3-krotny zoom i pionowe przesunięcie obiektywu (tylko UHD42)

 

Projektor Optoma UHD30 można nabyć w cenie 4 999 zł, z kolei model UHD42 za 6 959 zł. Oba urządzenia są objęte dwuletnią gwarancją producenta, a źródło światła posiada gwarancję roczną lub na 1 000 godzin.

Dodaj komentarz