Nowe rozwiązania Western Digital NVMe SSD

Western Digital oficjalnie zaprezentował dziś nowe rozwiązania, które razem tworzą fundamenty infrastruktury danych następnej generacji, zbudowanej wokół nośników Ultrastar NVMe SSD i „turbodoładowanej” z pomocą technologii NVMe-oF.  Zbudowane w oparciu o innowacyjne projekty i osiągnięcia w dziecinie integracji (od pamięci NAND Flash po platformy storage) nowe, dwuportowe wydajne dyski Ultrastar DC SN840 NVMe SSD oraz autorskie kontrolery RapidFlex NVMe-oF są samodzielnymi produktami, które w połączeniu tworzą nową platformę storage OpenFlex Data24 NVMe-oF. Stanowi ona rozwiązanie shared storage typu JBOF (Just a Bunch of Flash), które rozszerza atuty technologii NVMe na wiele hostów rozmieszczonych w sieci low-latency Ethernet fabric. Nowości rozbudowują portfolio Western Digital dla data center i pomagają klientom w migracji do bardziej wydajnych rozwiązań NVMe SSD i bardziej zaawansowanych architektur shared storage – co pozwoli im sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymaganiom w zakresie wydajności aplikacji i zadań obliczeniowych.

W dzisiejszej globalnej cyfrowej ekonomii liczą się mikrosekundy. Zaawansowane platformy chmurowe oraz korporacyjne centra danych wciąż starają się usuwać wszelkie obliczeniowe wąskie gardła, by zapewnić użytkownikom bezkompromisową wydajność i niezakłóconą dostępność kluczowych aplikacji – jednocześnie stale zmagając się z rosnącą ilością danych i reagując na wdrażanie przez klientów rozwiązań NVMe i NVMe-oF. Firma analityczna IDC prognozuje, że operatorzy największych chmur, producenci OEM oraz firmy wciąż będą odchodzić od tradycyjnych interfejsów SATA i SAS – z jej analiz wynika, że w 2020 r. rozwiązania NVMe stanowić będą 55% wszystkich kupionych przez duże organizacje SSD, zaś w latach 2018-2023 CAGR wzrost sprzedaży NVMe wyniesie w sektorze 38 procent¹.

 

“Przyszłością technologii Flash jest bez wątpienia NVMe – jeśli chodzi o prędkość, wydajność, pojemność oraz opłacalność skalowania, to NVMe-oF wynosi wszystkie te cechy na kolejny poziom” – wyjaśnia Jeff Janukowicz, wiceprezes IDC ds. badań. “Wiele wysoko wydajnych aplikacji szybko stało się niezbędnymi narzędziami do obsługi kluczowych zadań biznesowych, możemy zatem spodziewać się dalszego popularyzowania się NVMe w centrach danych wykorzystywanych przez globalne korporacje. Długa historia innowacji Western Digital w dziedzinie NAND Flash oraz zintegrowane portfolio produktów NVMe SSD oraz rozwiązań data fabrics sprawiają, że firma jest w stanie efektywnie wesprzeć klientów w pełnym wykorzystaniu możliwości NVMe oraz w maksymalnie efektywnym wykorzystaniu ich zasobów storage”.

 

Ultrastar DC SN840 Data Center NVMe SSD

Wydajny Ultrastar DC SN840 Gen3.1 NVMe SSD jest kolejnym dowodem na to, że Western Digital jest liderem w segmencie dwuportowej architektury – urządzenie to jest trzecią już generacją tej technologii. Bazuje na wertykalnie zintegrowanym kontrolerze NVMe, firmware oraz 96-warstowej technologii 3D TLC NAND. Nowy Ultrastar NVMe SSD pozwala użytkownikom korporacyjnym sprawnie przeprowadzić migrację z SATA i SAS do NVMe – zapewniając im konkurencyjną wydajność do 780K/250K losowych operacji odczytu/zapisu IOPS oraz pojemność do 15.36TB we wsuwanych modułach U.2 15mm (in a drop-in U.2 15mm form factor). W rozbudowanym zestawie cech i funkcji kluczowych dla użytkowników korporacyjnych znajdziemy m.in. klasę DW/D 1 i 3, pełną ochronę przed utratą zasilania oraz szyfrowanie TCG. Gotowe na wszelkie wyzwania przyszłości nowości są idealnym rozwiązaniem do obsługi aplikacji krytycznych dla funkcjonowania organizacji i wymagających najwyższej wydajności zapisu/odczytu oraz zadań mieszanych, niskich opóźnień oraz wysokiej dostępności podwójnych portów – czyli wszystkiego, co mieści się w definicjach high-performance computing (HPC), cloud computingu, baz danych SQL/NoSQL, wirtualizacji (VMs/kontenery), AI/ML oraz analityki danych.

 

“Będąc liderem segmentu wysoko wydajnych rozwiązań storage dla sztucznej inteligencji i big data, DDN musi cały czas być na froncie innowacji technologii storage” – wyjaśnia Paul Bloch, prezes i współtwórca DDN. “Mamy szczęście, że naszym innowacyjnym partnerem jest Western Digital, dostarczający bazujące na NVMe rozwiązania all-flash, które maksymalizują wydajność naszych urządzeń i pozwalają przyśpieszyć działanie aplikacji naszych klientów. Nie możemy doczekać się zaimplementowania Ultrastar DC SN840 NVMe SSD w naszych rozwiązaniach.

 

Platforma storage OpenFlex Data24 NVMe-oF

 

Choć rozwiązania storage NVMe Flash mogą zapewnić użytkownikom ogromny wzrost wydajności – w porównaniu z systemami DAS, SAN oraz NAS – to tradycyjna infrastruktura centrów danych może ograniczyć możliwość wykorzystania pełnego potencjału urządzeń NVMe SSD. To z kolei może skutkować niepełnym wykorzystaniem cennych zasobów storage, tworzeniem niewydajnych zbiorów danych i wysokimi wydatkami operacyjnymi. OpenFlex Data24 pozwala skutecznie zmierzyć się z tymi wyzwaniami, umożliwiając wykorzystanie pełnej przepustowości Ultrastar NVMe SSD i udostepnienie przestrzeni dyskowej pomiędzy wieloma hostami w sieci low-latency Ethernet fabric (tak, jakby urządzenie podpięte było bezpośrednio do szyny PCIe w serwerze x86). Zapewnia to operatorom centrów danych ogromną elastyczność i możliwość łatwego skalowania pojemności, a także pozwala na efektywne wykorzystanie rozproszonych zasobów Flash storage do zapewnienia najwyższej wydajności tym aplikacjom, które w danej chwili najbardziej tego potrzebują.

 

Debiutująca z maksymalnie 24 urządzeniami Ultrastar DC SN840 NVMe SSD (z obsługą hot-swap) platforma OpenFlex Data24 oferuje użytkownikom do 368 TB łatwej do współdzielenia przestrzeni dyskowej w kompaktowym formacie 2U. Czyni ją to idealnym rozwiązaniem do rozbudowy przestrzeni dyskowej serwerów i środowisk software-defined storage (SDS). Holistyczny projekt wykorzystuje również nowe kontrolery RapidFlex RDMA NVMe-oF, pozwalające na uzyskanie niezrównanej wydajności sieciowej przy ekstremalnie niskim zasilaniu i umożliwiające bezpośrednie podłączenie do 6 hostów via 100 Gb Ethernet, bez konieczności korzystania z zewnętrznego przełącznika. Kontrolery RapidFlex zapewniają opóźnienia poniżej 500 nanosekund dla platform o prognozowanej wydajności sięgającej 13M IOPS/70GB/s (po podłączeniu do OpenFlex Data24 do sześciu adapterów sieciowych).

 

Zaprojektowana z myślą o zapewnianiu wysokiej dostępności i oczekiwanej przez użytkowników klasy enterprise niezawodności, platforma OpenFlex Data24  może zostać podłączona jako współdzielony zasób storage  w wysoko wydajnym środowisku lub wykorzystana jako rozproszony zasób do budowy wirtualnego środowiska storage. Platforma jest w pełni zgodna z nagradzanym rozwiązaniem

OpenFlex     F-series (jedynym komponowalnym rozwiązaniem disaggregated infrastructure (CDI) na rynku).

 

“Infrastruktura danych nigdy nie była tak kluczowa dla światowej ekonomii, jak dziś” – mówi Yusuf Jamal, senior vice president działu Western Digital Devices and Platforms Business. “Jako wiodący dostawca kluczowej infrastruktury danych, naszą misją jest pomaganie organizacjom w stworzeniu następnej generacji centrów danych, które będą obsługiwały krytyczne dla ich funkcjonowania aplikacje oraz wymagające ogromnej przepustowości zadania obliczeniowe. Nasze dokonania i wiodąca rola w segmencie NAND Flash, dyskach HDD dla klientów korporacyjnych oraz wszelkich technologiach pokrewnych, sprawiają, że partnerzy liczą na nasze rozwiązania. Jesteśmy zdeterminowani, by pomóc firmom w migracji do NVMe oraz nowych komponowalnych architektur, które pozwolą im zmaksymalizować wartość ich zasobów storage”.

 

Dostawy Ultrastar DC SN840 NVMe SSD rozpoczną się w przyszłym miesiącu, zaś platforma OpenFlex Data24 NVMe-oF będzie dostępna jesienią (będzie ona objęta 5-letnią ograniczoną gwarancją). Kontrolery RapidFlex NVMe-oF są już dostępne.

Dodaj komentarz