Okulary projekcyjne od Sony

Firma Sony wprowadza do oferty nowe okulary projekcyjne dla kinomanów i fanów gier video. Model HMZ-T3W ma pozwolić połączyć oglądanie obrazu HD na ogromnym, wirtualnym ekranie ze swobodą, jaką daje łączność bez kabli.Okulary mają być są lekkie i wygodne w noszeniu. Według producenta nadają się do zabrania na wakacje i w podróż. Po ich założeniu można poczuć się jak w dużej, prywatnej sali kinowej: wrażenie jest bowiem takie, jak przy oglądaniu 750-calowego (19 m) ekranu kinowego z odległości 20 metrów. Okulary współpracują z szerokim wachlarzem urządzeń — konsolami do gier, komputerami, smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi. Można ich używać do oglądania filmów, grania i posługiwania się aplikacjami. Okulary nie wymagają zasilania z gniazdka sieciowego: wygodny, nieduży moduł akumulatora zapewnia zapas energii na wiele godzin oglądania filmów lub grania. Dzięki łączu MHL, podczas oglądania lub gry możliwe jest nawet ładowanie akumulatora w podłączonym smartfonie albo tablecie.

Ergonomicznie ukształtowane okulary są wyposażone w elastyczne paski, które według zapewnień producenta każdy z łatwością dopasuje do swojej głowy. Nacisk na głowę zmniejsza duży, miękki wspornik, a całości dopełnia system łatwej regulacji soczewek, ułatwiający uzyskanie optymalnego, przyjemnego dla oczu obrazu.

sony-hmz-t3w-okulary-projekcyjne-660

Ważną zaletą okularów HMZ-T3W ma być nowy, bezprzewodowy system łączności WirelessHD™. Uwalnia on użytkownika od ograniczających swobodę kabli i od konieczności siedzenia w pobliżu komputera lub kina domowego — teraz można relaksować się na ulubionej kanapie albo w innym, dowolnie wybranym miejscu. Okulary są dostarczane w komplecie ze słuchawkami dousznymi z 16-milimetrowymi przetwornikami akustycznymi, ale można do nich również podłączyć własne, ulubione słuchawki. Opracowana przez Sony technologia wirtualnego dźwięku przestrzennego tworzy całkowicie otaczające słuchacza pole brzmieniowe i sprawia, że dialogi, muzyka i efekty dobiegają z różnych, precyzyjnie określonych miejsc.

 

 

Dodaj komentarz